fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Bezpieczne i funkcjonalne drzwi zewnętrzne – to znaczy jakie?

Wybierając drzwi zewnętrzne, wejściowe, najczęściej przyjętym kryterium jest cena. Jednak, czy tylko na tym powinno się kończyć? Czy cena jest jedynym miernikiem jakości i przede wszystkim bezpieczeństwa najważniejszych w domu drzwi? Z pewnością nie. Eksploatacja drzwi wejściowych wymaga wzięcia pod uwagę wielu kryteriów, również obligatoryjnych działań zapewniających im piękny wygląd i perfekcyjne działanie.

Jak uszczelnić drzwi? 

Dobre, funkcjonalne drzwi wejściowe powinny być ciepłe, szczelne, ciche i oczywiście trwałe. Współcześnie produkowane drzwi zwykle posiadają budowę składającą się z wielu warstw. Dzięki temu poszczególne warstwy, ale też ościeżnicę, ramy drzwi i próg wypełnia się materiałem termoizolacyjnym. Grube drzwi pomieszczą mnóstwo pianki poliuretynowej, wełny lub styropianu skutecznie odgradzając domowników od warunków atmosferycznych za drzwiami.

Jak wyciszyć drzwi? 

Konserwacja drzwi wejściowych zwykle zawiera ich uszczelnianie. W przypadku zakupu naprawdę masywnych i grubych drzwi, dodatkowe ich wyciszanie nie jest już konieczne. Wypełnienie zawarte w skrzydle drzwi skutecznie chroni przed zimnem, ale pochłania też dźwięki z ulicy oraz chroni domowników przed utratą prywatności.

Jak wyregulować drzwi? 

Ostatnim etapem montażu każdych drzwi wejściowych powinna być ich regulacja. Często jest ona wymagana też okresowo, a wykonuje ją serwis drzwi zewnętrznych. Warto o nim pomyśleć szczególnie wtedy, gdy wejście do domu narażone jest na deszcz, czy śnieg, a latem na ostre słońce. Drzwi pod wpływem warunków atmosferycznych zmieniają swoje właściwości fizyczne, dlatego naprawa drzwi stanowi podstawowy element okresowych przeglądów.

Naprawa zamków to usługa, po którą zmuszeni jesteśmy od czasu do czasu sięgać. Złamanie klucza, wymiana zamka i jego naprawa, również konserwacja stanowią bardzo często o bezpieczeństwie domowników. Zaufana firma świadcząca swoje usługi na określonym terenie gwarantuje poufność, a przede wszystkim dobrze wykonaną pracę. Każdy z nas powinien dane takiej firmy wpisać na listę najpotrzebniejszych telefonów alarmowych.

Sprawdź Nas OkMat Serwis Okien i Drzwi

Zarówno zamki jak i okucia drzwi, przynajmniej raz w roku, powinno się smarować preparatami na bazie silikonu, może też to być smar czy olej. Tego rodzaju preparaty chronią przed korozją i zapobiegają tarciu. Niewłaściwie dobrane preparaty mogą jednak spowodować nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych metalowych elementów, a nawet rozpuszczać zastosowane wcześniej środki do konserwacji. Dlatego tak ważny jest profesjonalizm i wybór właściwej firmy.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.