fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Dlaczego konserwacja zamków w drzwiach jest ważna? 

Na co dzień nie poświęcamy im za wiele czasu, aż do momentu, kiedy zaczynają się zacinać albo co gorsza, całkiem odmawiają współpracy. Mowa oczywiście o zamkach w drzwiach zewnętrznych mieszkania lub domu. Zazwyczaj służą bez zarzutu przez długi czas, ale w końcu przychodzi moment kiedy zaczynają pojawiać się problemy i może nas czekać niezaplanowana wymiana zamków. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą zapobiec ewentualnym awariom i zadbać o te elementy drzwi, które zapewniają nam codzienne bezpieczeństwo.

Problemy z otwarciem drzwi. Co powinno nas zaniepokoić ?

Najczęściej spotykaną usterką jest zacinanie się zamków. Po włożeniu klucza do zamka nie możemy go przekręcić albo udaje się to tylko częściowo. Inny popularny problem, to wyczuwalny opór podczas wkładania klucza. Oba powyższe kłopoty najczęściej są wynikiem zabrudzenia lub zgromadzeniem się kurzu. Dużo rzadziej sygnalizują poważniejsze problemy, jak zniszczenie zamka, co zazwyczaj oznacza, że czeka nas naprawa drzwi i wymiana zamków.

Dlaczego warto regularnie konserwować zamki w drzwiach ?

Podstawowe elementy zamka to mechanizm ryglujący i uruchamiająca go wkładka. Ponieważ są to elementy ruchome, wymagają one okresowej konserwacji zamków. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziemy zaskoczeni niemożnością otwarcia lub zamknięcia zamka. Regularna konserwacja zamków zabezpieczy nas przed takimi nieprzyjemnymi sytuacjami i wydłuży okres bezawaryjnego korzystania z każdego zamka.

Drzwi wejściowe do domu lub mieszkania to zazwyczaj mocno eksploatowany element wyposażenia domowego. W wyniku tego często dochodzi do luzowania się zawiasów, a w efekcie tego do trudności w zamykaniu lub otwieraniu drzwi. Zazwyczaj oznacza to, że uszkodzeniu ulega również zamek. W takich przypadkach wskazana jest prawidłowa regulacja i naprawa drzwi oraz wymiana uszczelek, które uległy zniszczeniu. Dzięki temu znacznie można wydłużyć czas bezawaryjnej pracy zamków i nie narażać się na niepotrzebną wymianę zamków.

Na czym polega konserwacja zamków ?

Okresową konserwację zamków można przeprowadzić samodzielnie. Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty służące do czyszczenia i smarowania zamków. Wstrzykuje się je bezpośrednio do zamka, co go oczyszcza i zabezpiecza przed potencjalnym wpływem niekorzystnych czynników takich jak kurz czy deszcz.

Można również skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy, która wykona za nas wszystkie zabiegi konserwacyjne. Zazwyczaj w pakiecie oferowane są również usługi dodatkowe, takie jak wymiana zamków czy wymiana uszczelek. Warto z nich regularnie korzystać i zadbać o odpowiedni stan wszystkich zamkowych mechanizmów, ponieważ nieoczekiwana naprawa zamków zazwyczaj jest stresująca, kłopotliwa oraz skutecznie może pokrzyżować wiele planów.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.