fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Najczęstsze błędy podczas montażu drzwi

Zakup oraz montaż drzwi przez wielu uważany jest za zadanie niezwykle łatwe, dopiero w trakcie pracy często okazuje się, że należy niezwłocznie wezwać serwis drzwi, by usunął szczeliny, pęknięcia i wypaczenia. Jeśli już jednak ktoś decyduje się na własnoręczne wykonanie tej operacji, warto wymienić kilka podstawowych błędów, zanim będzie konieczna naprawa drzwi.

Błędy podczas montażu drzwi:

  • Nieprawidłowe wymierzenie futryny może spowodować, że będzie ona zbyt luźna, by utrzymać się w otworze drzwiowym, lub odwrotnie, będzie zbyt ciasna.
  • Nieprawidłowe wypoziomowanie ościeżnicy (futryny) będzie skutkowało niedomykaniem się drzwi lub klinowaniem.
  • Źle dobrany kierunek otwierania, który ma istotne znaczenie w dwóch przypadkach. Drzwi do pokoju czy salonu powinny uchylać się do wewnątrz pomieszczenia z uwagi na najczęściej małą powierzchnię korytarza. W przypadku toalety, łazienki lub kuchni skrzydło drzwi powinno otwierać się na zewnątrz z powodów bezpieczeństwa.
  • Mocowanie drzwi wewnętrznych jedynie za pomocą pianki montażowej. Wspomniana pianka ma właściwości jedynie uszczelniające. Można sobie wyobrazić, co się stanie po kilku trzaśnięciach np. z powodu przeciągu.
  • Brak kołków rozporowych przy montażu ciężkich drzwi, brak tych elementów spowoduje, że futryna nie będzie trzymała się muru odpowiednio mocno.
  • Nieznajomość grubości skrzydła, co spowoduje, że wymiana zamków będzie niemożliwa z powodu niewłaściwego rozmiaru.
  • Zbyt mocne skrócenie drzwi polegające na obcięciu dolnej krawędzi skrzydła. Czyni się to dla poprawy wentylacji lub większej wygody otwierania np. w przypadku grubego dywanu. Zaleca się skracać drzwi w granicach od 3 do 5 centymetrów.
  • Zbyt duża ilość pianki montażowej doprowadzi do wypaczenia futryn, ponieważ pianka znacznie pęcznieje.
  • Montaż drzwi w trakcie prac wykończeniowych w pomieszczeniach z pewnością doprowadzi do ich zabrudzenia, a w przypadku z substancjami chemicznymi, do nieodwracalnego uszkodzenia powierzchni.
  • Przed montażem powinno się sprawdzić działanie zamków. Naprawa zamków w świeżo osadzonych skrzydłach może negatywnie wpłynąć na niestabilne jeszcze zamocowania.

Styl wnętrza.

Ogromny wybór drzwi może spowodować poważny problem z dobraniem najodpowiedniejszych. Może okazać się po powrocie, że drzwi zupełnie nie pasują do wystroju mieszkania. Dokonując wybory drzwi zewnętrznych, należy pamiętać, że będą one nie tylko izolacją od świata, lecz także wizytówką gospodarzy, ich gustu i dobrego smaku. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego serwisu, który nie tylko zamontuje, lecz także będzie służył fachową wiedzą.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.