fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Regulacja okien a funkcja zima/lato?

 

Nowoczesne okna instalowane w naszych domach i mieszkaniach nie tylko gwarantują nam szczelność przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, ale obecnie zapewniają nam również kontrolę odpowiedniego ustawienia, w zależności od pory roku. W przeszłości wszelkie nieszczelności starych okien były traktowane materiałami takimi jak pianka montażowa. Obecnie jednak producenci okien wychodzą z propozycją produktów, które doskonale izolują wnętrze mieszkania od mroźnej pogody oraz umożliwiają wprowadzenie większej ilości świeżego powietrza latem. Na czym polega tryb zimowy w oknach? Jak dokonać sprawnej regulacji funkcji okna? Czy zamontowanie okien z regulacją zima/lato niesie za sobą korzyści? 

Na czym polega tryb zima w nowoczesnych oknach?

Nowoczesne okna są wyposażone w funkcję specjalnego dociśnięcia uszczelki w celu zapewnienia jak najlepszej izolacji zimą. Tego typu okna mają na wyposażeniu specjalną rolkę, za pomocą której mamy możliwość samodzielnego dostosowania szczelności okna, które ma wydatny wpływ na ilość napływającego z zewnątrz powietrza. Jeśli nadchodzi sezon letni, rolka pozwoli nam dokonać luzowania uszczelki, co zagwarantuje nam większy przepływ powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze mamy kontrolę nad tym, jaka ilość powietrza przechodzi do naszego mieszkania lub domu. 

Czy regulacja okien jest trudna? 

Producenci nowoczesnych okien prześcigają się w rozwiązaniach, które na celu mają maksymalne ułatwienie regulowania okna przez osoby, które nigdy w życiu nie miały styczności z tego typu pracami. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest rolka, którą mamy możliwość przestawić za pomocą klucza imbusowego lub dedykowanego klucza dołączonego do zestawu z oknem. W zależności od naszych potrzeb rolka powinna być przekręcona w jedną lub drugą stronę, co gwarantuje nam przejście na tryb letni lub tryb zimowy. Przed wykonaniem pierwszej regulacji warto zapoznać się z instrukcją obsługi, dzięki czemu będziemy mieć pewność wykonania prawidłowego ustawienia w stosunku do obecnej pory roku.

Jakie są korzyści związane z regulowaniem okien w zależności od pory roku?

Regulacja okien to bardzo ważna funkcja, która jest szczególnie istotna w pomieszczeniu bez dodatkowej wentylacji. Zimowa funkcja w nowoczesnych oknach znacznie ograniczy przepływ zimnego powietrza, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie w niskich rachunkach za ogrzewanie. W trybie letnim natomiast duży przepływ powietrza zapewni nam odpowiednią cyrkulacje, co ma prozdrowotny wpływ na wszystkich mieszkańców domu lub mieszkania.  

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.