fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

7 błędów, których powinniśmy unikać podczas zakupu okien

Wybór okien do domu dla osób, które robią to po raz pierwszy może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Tymczasem aby kupić dobre okna wystarczy pozyskać podstawową wiedzę na temat ich funkcjonowania i unikać 7 podstawowych błędów.

Brak podstawowej wiedzy o oknach

Zanim udamy się na zakupy powinniśmy co nieco dowiedzieć się na temat okien. Na wstępie należy zastanowić się czy wybieramy do naszego domu okna pcv czy będą to okna z drewna. Warto podkreślić, że jedne i drugie mają zbieżne właściwości użytkowe jednak okna drewniane będą kosztowały więcej. Podczas zakupu będziemy musieli ocenić przede wszystkim profile i okucia okienne oraz szyby.

Zakup okien w przypadkowym miejscu

Jest wiele miejsc, w których możemy kupić okna do domu a ostateczny wybór będzie miał duże znaczenie. W Polsce działa kilkuset producentów okien i to tam warto udać się na zakupy. Oprócz tego okna można kupować w Internecie, u dealerów i w marketach budowlanych. Najrozsądniejszym wyborem jest kupienie okien u lokalnego renomowanego producenta okien. Jest to ważne z uwagi na to, że okna to produkt, który w przyszłości będzie wymagał takich działań jak konserwacja okien oraz regulacja okienGdy kupimy okna na przykład w znanej rodzinnej firmie, mamy szansę na to, że za 10 czy 20 lat również będzie ona działać i bez przeszkód zamówimy serwis okien.

Brak przygotowania do zakupów

Zanim udamy się do punktu obsługi klientów powinniśmy wstępnie zastanowić się czy nasze okna pcv będą białe czy w okleinie, czy potrzebujemy montaż, chcemy dokupić parapety albo rolety. Na taką wizytę zabieramy ze sobą projekt domu albo samodzielnie wymierzone otwory okienne, co znacznie przyspieszy wykonanie kosztorysu.

Niedoszacowany budżet

Wiele osób sądzi, że okna to produkt o małym znaczeniu i wystarczy wybrać najtańsze. To duży błąd! Wybór stolarki okiennej będzie bardzo wpływał na nasze rachunki za ogrzewanie oraz komfort mieszkania. Współcześnie produkowane okna pcv mają wiele nowoczesnych funkcji, które zwykle wiążą się z dopłatą. Z całą pewnością warto zainwestować w okucia antywłamaniowe oraz różne udogodnienia takie jak stopniowany uchył, dźwiękoszczelne szyby czy uchylacz naświetli. Osobom, którym szczególnie zależy na estetyce można polecić okleinę z dwóch stron, klamki w kolorze złotym czy szprosy w szybach. Wszystkie te rozwiązania są godne uwagi i mają oczywiście swoją cenę.

Zakup okien bez montażu

Część klientów kupuje same okna natomiast montaż okien planuje wykonać we własnym zakresie albo zlecić komuś znajomemu, licząc na oszczędności. To duży błąd! Ekipy montażowe zatrudniane przez producentów zrobią to najlepiej a na usługę udzielą gwarancje. Ponadto wiele firm oferuje darmowy montaż w budynkach w stanie surowym.

Brak czasu

Zakup okien wymaga czasu, nie można robić tego na ostatnią chwilę. Trzeba mieć na uwadze, że okna pcv to produkt, którego wytworzenie zajmuje około 3 tygodni a dodatkowo niekiedy trzeba poczekać na wolną ekipę montażową.

Niekorzystanie z fachowego doradztwa

Osoby zatrudnione u producentów okien na stanowisku przedstawiciela handlowego są najlepszym źródłem wiedzy na temat okien. Wielu klientów mylnie sądzi, że chcą oni po prostu sprzedać najbardziej zyskowny dla nich produkt. Tymczasem nikt nie doradzi lepiej w kwestii okien, niż wieloletni pracownik producenta, który jest przeszkolony, ma duże doświadczenie i znajomość rynku.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.