fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Rodzaje moskitier – jaki typ wybrać do naszych okien?

Od kiedy pojawiły się w naszych domach moskitiery, zrobiło się bezpieczniej, jest nieustanny dostęp do świeżego powietrza, a wieczorne czytanie przy otwartym lub uchylonym oknie nie jest już problemem.

Rodzaje moskitier

Moskitiery okienne można podzielić na:

 – moskitiery ramkowe,

 – moskitiery rolowane.

Moskitiery drzwiowe charakteryzują się większą różnorodnością, można wyróżnić między innymi takie rodzaje moskitier:

 – moskitiery otwierane,

 – moskitiery rolowane,

 – przesuwne,

 – plisowane.

Moskitiery okienne ramkowe składają się z ramki wykonanej z aluminium i na stałe przytwierdzonej do ramy okiennej, siatka przytwierdzona jest do ramki, która zamontowana jest na zewnątrz okna. Kolory ramek można dopasować praktycznie do każdej barwy okna, mogą to być kolory drewnopodobne, szary, antracyt, silver, biały. Siatka występuje zazwyczaj w kolorze białym, szarym i czarnym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szarości, ponieważ jest niewidoczna z wnętrza mieszkania. Jeśli w domu są planowane rolety zewnętrzne montowane na okna drewniane, można jednocześnie zamontować moskitiery zwijane, które są chowane do skrzynki na rolety, ale zwijać i rozwijać można je oddzielnie, niezależnie od rolet.

Moskitiery – montaż

Moskitiery ramkowe można z łatwością zamontować wiosną, a jesienią zdemontować. W przypadku kiedy jest potrzeba zamontowania takich moskitier na okna pcv, wystarczy wykonać małe otwory i przymocować siatkę za pomocą wkrętów. Moskitiery tego typu można także z powodzeniem zamontować, kiedy rama okienna jest zabudowana, trzeba wówczas wybrać wariant z uszczelką szczotkową. Serwis okien również może uwzględnić takie rozwiązanie, nie jest ono możliwe do wykonania jedynie w przypadku drzwi.

Moskitiery montowane w rolecie mają przewagę nad wersjami ramkowymi, ponieważ można je w każdej chwili podnosić i opuszczać całkowicie zasłaniając okno. Montaż moskitier może być zaplanowany na etapie projektowania okien, można także skorzystać z fachowej pomocy profesjonalistów. Moskitiery montowane razem z roletami zewnętrznymi są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jest to możliwe jedynie na etapie wykonywania rolet, później nie można już ich dopasować. Później można jedynie zamontować niezależny mechanizm, który jest montowany na ramie okna, nie wygląda więc on już tak estetycznie. Moskitiery zwijane są produkowane zarówno w wariancie pionowym, jak i poziomym, mogą być montowane na ramie okna i drzwi balkonowych. Moskitiery przesuwne mogą być instalowane do drzwi drewnianych albo pcv, najlepiej w drzwiach tarasowych, możne je wówczas w miarę potrzeby rozsuwać i zasuwać.

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.