fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

OkMat – Serwis Okien

inne awarie 

Napisz do Nas

 okmat@interia.pl

Inne Awarie Okien

Jeżeli występują jakiekolwiek inne problemy z prawidłowym działaniem okien, jesteśmy od tego aby rozwiązać Wasz problem.
Przykładowe Awarie okien - Zajmujemy się Między innymi:
⇒ Wymianą uszczelek na nowe jeżeli jest to wymagane spowodowane ich zużyciem lub uszkodzeniem.

⇒ Montażem dodatkowych elementów takich jak zatrzaski balkonowe, rolety wewnętrzne, nawiewniki, itp.

⇒ Wymianą uszkodzonych okapników.

Prawidłowo funkcjonujące okucia w oknach powinny zapewniać miękkość i płynność ruchu skrzydeł podczas otwierania lub zamykania okna. Jeśli trzeba podjąć wysiłek, aby przesunąć skrzydła, można usłyszeć skrzypienie, kliknięcia lub inne nietypowe znaki, w takim przypadku należy skontaktować się z firmą z Bielska Białej OkMat. Zajmujemy się serwisem okien, naprawą okien PCV i drewnianych oraz przyjeżdżamy na różne awarie okien. Czasami trzeba tylko nasmarować ruchome elementy okna a w innym przypadku wymienić okucia czy zużyte lub uszkodzone uszczelki.

Najczęściej występujące awarie okien

Akcesoria to ważny element w projekcie okien. Jeśli sprzęt działa poprawnie, niewiele osób myśli o tym. Wysokiej, jakości okucia są zaprojektowane na wiele cykli otwierania i zamykania i przez długi czas, dzięki czemu nie przypomina właścicielowi o ich istnieniu. Zupełnie inna sprawa, jeśli są to zestawy niskiej, jakości, które zawierają delikatne elementy plastikowe. Oszczędzanie na akcesoriach okiennych może powodować częste awarie. W niektórych przypadkach okna wymagają tylko regulacji i nasmarowania. Nasi pracownicy używają tylko wysokiej, jakości środków smarnych, które są również wykorzystywane podczas przeprowadzania serwisu okien w celach profilaktycznych na ruchomych częściach okien, co najmniej dwa razy w roku.

Kiedy trzeba skontaktować się ze specjalistami – awarie okien?

Jeśli ktoś zauważy, że skrzydło okienne nie pasuje do ramy, należy skontaktować się ze specjalistami, którzy dostosują okucia. Niewłaściwe działanie akcesoriów nie jest wcale nieszkodliwym zjawiskiem. Wadliwe zawiasy umożliwiają opadanie skrzydła, co z kolei może prowadzić do naruszenia geometrii okna. A ta usterka może wymagać nie tylko wymiany akcesoriów, ale także naprawy samego okna.

Nawet najwyższej, jakości łączniki wymagają ostrożnego obchodzenia się. Surowo zabrania się doprowadzenia do wnikania brudu lub piasku do ruchomych elementów mechanizmu okiennego. Powierzchnia pod skrzydłem musi być utrzymywana w czystości. Jeśli dojdzie do zanieczyszczenia, trzeba dokładnie wyczyść brud miękką szczotką, odkurzaczem lub suchą szmatką.

Czasami klienci zgłaszają nam taką awarię okien jak zacięcie klamki. Dzieje się tak, jeśli dojdzie do jej zablokowania. Zamek to element chroniący sprzęt przed uszkodzeniem. Powinien on blokować obrót klamki w pozycji otwartej skrzydła. Ale bywa, że klamka się obraca, a zamek uniemożliwia dalszy obrót, a okno nie może zostać zamknięte. Taka wada zostanie szybko usunięta, szybka reakcja użytkowników na awarię okien, pozwala nam na skuteczną i nisko budżetową naprawę.

W różnego rodzaju akcesoriach zamek znajduje się w pobliżu uchwytu i może być wykonany w postaci sprężynowej lub metalowego języka. Jeśli uchwyt zacznie się zawieszać lub pęknie, najprawdopodobniej będzie musiał zostać wymieniony. W rzeczywistości naprawa okien lub wymiana akcesoriów nie jest trudna, jeśli podejmą się tego profesjonaliści. Specjaliści firmy OkMat zajmą się wszystkimi pytaniami dotyczącymi wymiany i naprawy akcesoriów dowolnego producenta.

Główne wady okien wpływające na ich awarię

Pracownicy naszej firmy usuwającej różne awarie okien często spotykają się z gniciem okien, parapetów i wiązań, przekrzywienie i wyciek ze skośnych okien, nieprawidłowe działanie urządzeń okiennych. A także problem z uszczelnienie i zużyciem uszczelek skrzydłowych części wiązań, niewystarczającą gęstość połączeń uszczelek zewnętrznych i wewnętrznych w przedsionkach wiązań itd.

Przed naprawą okien z drewnianymi spoiwami należy dokładnie sprawdzić ich stan i wyjaśnić następujące kwestie:

  • Zgodność z wymaganiami technicznymi dotyczącymi wymiarów przekroju zastosowanych elementów drewnianych
  • Stan drewna, ochrona jego powierzchni
  • Zwracanie szczególnej uwagi na oznaki rozkładu
  • Dopuszczalność projektów okien do wykorzystania w przyszłości, zwłaszcza do zastosowania oszklenia izolacyjnego
  • Zgodność z nowoczesnymi wymaganiami dotyczącymi urządzeń okiennych.

Jeśli prace konserwacyjne okien tzw. serwis okien są przeprowadzane regularnie, specjaliści wykonują ich regulacje i wszystkie konieczne naprawy, dlatego nie dochodzi do kosztownych i nieprzewidzianych awarii okien. W przypadku okien drewnianych, możecie Państwo wykonać oczyszczenie i powtórne malowanie okien np. w przypadku ich gnicia i taki efekt zostanie zniwelowany.

Ale jeśli proces niszczenia nie został zatrzymany na czas i posunął się za daleko, konieczne będzie usuwanie awarii okien, na przykład naprawa części ramy dotkniętej pleśnią. Gdy obszar uszkodzenia nie jest bardzo duży, po usunięciu uszkodzonego drewna ramę można po prostu szpachlować i pomalować, a jeśli ten obszar jest rozległy, trzeba będzie wykonać wkładkę ze zdrowego drewna.

Dlaczego My

Satysfakcja Gwarantowana

Nasza praca jest naszą pasją. Jesteśmy profesjonalistami. Dbamy o każdy detal. Sprawdź nas!

Dostęp 10:00 - 18:00

Możesz nas wezwać w godzinach między 10:00 a 18:00.

Dojazd Gratis

Do 50 km dojeżdżamy do Klienta na nasz koszt.
Od 50 do 100 km koszt dojazdu to 50 zł.

Zapytaj o Termin

6 + 13 =

Napisz do Nas

 okmat@interia.pl