fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

OkMat – Serwis Okien

regulacja okien

Napisz do Nas

 okmat@interia.pl

Regulacja Okien

Regulacja Okien:

Polega na wyeliminowaniu nieprawidłowego położenia skrzydła okiennego względem jego ramy.

Długofalowe złe położenie powoduje nieszczelności,wylewanie się opadów atmosferycznych prosto do mieszkania bądź też przedostawanie się trującego smogu w zależności od położenia geograficznego klienta.

Skutkiem nieregulowanego okna jest również uszkodzenie mechanizmów obwiedniowych gdzie znacznie zwiększa to koszty naprawy.

Przykładowe prace podczas Przeglądu Okien - Zajmujemy się Między innymi:

Regularne przeglądy okien mające na celu:

⇒  W sezonie letnim:

Rozszczelnienie okien na sezon letni w celu wymiany powietrza podczas gdy okno jest zamknięte.

⇒  W sezonie zimowym:

Doszczelnienie na sezon zimowy aby zoptymalizować utratę ciepła do minimum, oszczędzając przy tym na ogrzewaniu lokalu.

Pomimo tego, że wszystkie nowoczesne okna wykonane z PCV, drewna lub aluminium są wykonane z dużym marginesem bezpieczeństwa, a ich okucia charakteryzują się zwiększoną niezawodnością, konieczna jest okresowa regulacja i konserwacja konstrukcji. Konstrukcja okuć jest taka, że dla wielu osób regulacja okna własnymi rękami może okazać się trudna. Aby poradzić sobie z tym zadaniem w Bielsko Białej i okolicach, trzeba zamówić specjalistów z firmy OkMat, którzy wyposażeni w niezbędne narzędzia, wykonają regulację okien plastikowych i drewnianych.

Regulacja okien PCV

Wraz z nadejściem jesieni i zimy wielu właścicieli plastikowych okien myśli o swoich przygotowaniach do chłodnej pogody. I jest to słuszne, ponieważ terminowe regulowanie okien plastikowych pomoże uniknąć zamarzania, zaoszczędzi energię elektryczną i przedłuży żywotność okna. Często okazuje się, że niezbędna będzie naprawa okien, aby bezpiecznie przetrwały zmienne warunki atmosferyczne. Wykonując regularny serwis okien można uniknąć kosztowych awarii okien, dlatego warto o tym pomyśleć na początku sezonu letniego oraz zimowego.

W sezonie letnim i zimowym specjaliści z naszej firmy OkMat wykonają:

  • Rozszczelnienie okien na lato, aby zapewnić wymianę powietrza w czasie, gdy okno jest zamknięte.
  • Doszczelnienie okien na zimę, aby ograniczyć utratę ciepła do minimum, osiągając oszczędności na ogrzewaniu mieszkania.

 

Regulacja okien PCV i regulacja okien drewnianych ma za zadanie:

Usunięcie nieodpowiedniego ułożenia skrzydła okiennego względem jego ramy. Pozostawienie okna w takim stanie przyczyni się do powstania nieszczelności. Stanie się to przyczyną przeciekania okna podczas deszczu i niszczeniu parapetu a czasami także podłogi w mieszkaniu. Ponadto wszechobecny smog będzie mógł swobodnie wdzierać się do pomieszczeń. Nie przeprowadzanie sezonowych regulacji okien skutkuje uszkodzeniem mechanizmów obwiedniowych, narażając się na duże koszty związane z naprawą okien.

Podczas regulowania okien nasi fachowcy:

  • Sprawdzą poprawność instalacji okna.
  • Wymienią uszczelki.
  • Dostosują zacisk okienny.
  • Sprawdzą złącza pod kątem punktów ciśnienia.
  • Nasmarują ruchome części.

Podczas użytkowania okien istnieje potrzeba ich regulacji. Na przykład skrzydła zaczynają dotykać ramy, okno nie zabezpiecza przed przenikaniem chłodu i wilgoci, a nawet pojawieniu się lodu i pleśni. Zawsze można zamówić usługi regulacji okien plastikowych i regulację okien drewnianych w naszej firmie. Jeżeli podczas eksploatacji zauważycie Państwo awarię okien, proszę się z nami skontaktować a nasz specjalista zdiagnozuje jej przyczynę i naprawi okna. Można również skorzystać z naszej usługi serwisu okien, dzięki czemu wszystkie niedociągnięcia będą usuwane na bieżąco.

Rodzaje regulacji okien PCV

Wyrównanie w pionie (podniesienie skrzydła) odbywa się poprzez dokręcenie śruby, która znajduje się bezpośrednio u góry w dolnym zawiasie okna. Po wykonaniu kilku obrotów (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) nasz pracownik sprawdzi, czy okno zamyka się swobodnie. Jeśli skrzydło zacznie mocniej ocierać się o oścież, zostanie wykonana regulacja w przeciwnym kierunku, aż do uzyskania zadowalającego wyniku.

Regulacja okien plastikowych w górę i w dół

Regulacja okien plastikowych w płaszczyźnie poziomej odbywa się za pomocą tego samego klucza. Lekko przekręcając śrubę, fachowiec upewni się, czy okno zamyka się bez zakłóceń. Jeśli sytuacja pogorszy się, a rama stanie się bardziej przylegająca, konieczne będzie stopniowe regulowanie w przeciwnym kierunku, aż do uzyskania idealnego ustawienia.

Ustawienie stopnia nacisku na obwodzie skrzydła

Szczelność okna i stopień docisku do ramy zostanie skontrolowany za pomocą cylindrycznych mechanizmów blokujących. Długa żywotność gumowej uszczelki, a także żywotność sprzętu zależy od prawidłowych ustawień i jakości uszczelnienia. W trakcie regulacji zostaną dokręcone cylindry mechanizmu blokującego, który znajduje się na końcu skrzydeł okna. Zdarza się, że wdrożenie tych działań nie daje wymiernych rezultatów, w takim przypadku może być konieczna wymiana uszczelki okna.

Regulacja okien drewnianych

Okna drewniane z podwójnymi szybami to dość skomplikowany mechanizm, dlatego od czasu do czasu może być konieczne ich regulowanie. Drewniane okna, szczególnie te, które często otwierają się i zamykają, mogą ostatecznie skrzypieć, klikać, poruszać się mniej płynnie lub z trudem się zamykać. Czasami z powodu luźnego przylegania do ramy występują przeciągi.

Te nieprzyjemne sytuacje nie są jeszcze awariami okien, ale nie można pozostawiać ich bez regulacji. Specjalista OkMat z łatwością rozwiąże problemy, a okno będzie służyć długo bez reklamacji. Bardzo często klienci mają do czynienia z opadającym ruchomym skrzydłem. W rezultacie uchwyt okna zaczyna się z trudem obracać, a jeśli okno nie zostanie wyregulowane, sprzęt może się zepsuć.

Jest wiele powodów, dla których ważny jest okresowy serwis okien a jeśli zaistnieje taka potrzeba również naprawa okien. Prosimy zapoznać się z ofertą naszej firmy i zadbać o długie i bezproblemowe użytkowanie okien.

Dlaczego My

Satysfakcja Gwarantowana

Nasza praca jest naszą pasją. Jesteśmy profesjonalistami. Dbamy o każdy detal. Sprawdź nas!

Dostęp 10:00 - 18:00

Możesz nas wezwać w godzinach między 10:00 a 18:00.

Dojazd Gratis

Do 50 km dojeżdżamy do Klienta na nasz koszt.
Od 50 do 100 km koszt dojazdu to 50 zł.

Zapytaj o Termin

6 + 6 =

Napisz do Nas

 okmat@interia.pl