fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

OkMat – Serwis Okien

oferta

 

Jeśli Państwa okno nagle przestało się otwierać, zaczęło zaparowywać lub klamka się nie obraca, proszę się nie spieszyć, aby zamówić nowe okno. Każde okno można naprawić. Przez cały okres pracy naszej firmy OkMat w Bielsku – Białej, nasi specjaliści wyregulowali i naprawili bardzo dużo okien, a najciekawsze jest to, że przyczyny awarii okien są zawsze inne, a rozwiązania niepowtarzalne. Systematyczny serwis okien, jaki oferuje nasza firma pozwala na usunięcie przyczyn usterek podczas użytkowania, wykonanie konserwacji okien zapewniając długotrwałe ich użytkowanie. Pracujemy 24/6, można nas wezwać o dowolnej porze, oferujemy dojazd gratis do 50 km, do 100 km trzeba zapłacić tylko 50 złotych.

Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy od wielu lat pracują w dziedzinie stolarki okiennej i zjednoczyli swoje siły, aby rozwijać ten rodzaj usług. Wszystko to daje nam możliwość przeprowadzania wysokiej, jakości serwisu okien, postawienia prawidłowej diagnozy i regulacji okien lato/zima. Serwis okien PCV wykonywany dwa razy w roku pozwala to zapobiec nasilaniu się usterek i usuwaniu nieprawidłowości w odpowiednim czasie, dając użytkownikom oszczędność pieniędzy.

Serwis okien Skoczów

Jeśli pojawiają się problemy z plastikowym oknem polegające na wyczuwaniu przeciągu, hałasu z ulicy, nasz pracownik podczas prac serwisowych dokona wymiany uszczelki. Serwis okien drewnianych należy również do usług świadczonych przez OkMat i możecie Państwo zamówić u nas systematyczny przegląd okien. Jeżeli występuje problem z ich swobodnym otwieraniem, pojawiło się przeciekanie, specjalista szybko zdiagnozuje przyczynę takiej usterki i usunie ją podczas usług serwisowych.

Do najczęstszych usterek diagnozowanych podczas wykonywania serwisu okien należy:

  • Nieprawidłowy ruch klamki, obraca się, ale nie można otworzyć lub zamknąć okna.
  • Niesprawne okapniki.
  • Ocieranie skrzydła o ramę oraz inne części okuć.
  • Przeciekanie okna.
  • Awaria okna wskutek niesprawnych mechanizmów okuć i uszczelek.

konserwacja okien 

Skoczów

Konserwacja okien plastikowych, jako koncepcja, polega nie tylko na przywróceniu wszystkich cech operacyjnych dla produktu z tworzywa sztucznego, ale także na zastąpieniu poszczególnych części nowocześniejszymi. A także zmianie konfiguracji, dodaniu skrzydeł i akcesoriów. Nasi specjaliści podejmujący się serwisu okien PCV łączą wiedzę producenta, instalatora, kierownika znającego specyfikę zastosowanych materiałów, inżyniera ogrzewania i mogą swobodnie poruszać się po rynku okien w Bielsku Białej.

Jak pokazuje praktyka, większość usterek związanych z oknem powstaje w wyniku nieodpowiedniej konserwacji (czyszczenie i smarowanie okucia, uszczelki) lub niewłaściwej obsługi okna. Konserwacja zapobiegawcza akcesoriów i uszczelek może być przeprowadzana niezależnie przy użyciu specjalnych produktów do pielęgnacji okien. Ale możecie Państwo powierzyć tę pracę pracownikom OkMat, którzy profesjonalnie wykonują wszystkie niezbędne środki zapobiegawcze, a także udzielają szczegółowych porad na temat zasad działania i konserwacji okien. Ponadto nasi specjaliści wyregulują okna, aby wydłużyć ich żywotność.

Konserwacja okien to praktyczne serwisowanie i regulowanie okien PCV i okien drewnianych, co pozwala wyrównać konstrukcję, przywrócić geometrię okna, rozmiar i funkcjonalność elementów konstrukcji okna. A także oczyścić i nasmarować wszystkie ruchome mechanizmy i akcesoria. Ponadto, dzięki konserwacji okna, regulacji mechanizmu okna, sprzęt jest zdolny do pracy, a jego żywotność jest zwiększona.

Regulacja okien 

Skoczów

Zapobieganie i konserwacja okien PCV i drewnianych jest kluczem do długiej i nieprzerwanej obsługi. Instalując każdy rodzaj okna, marzymy, aby w naszym domu zawsze było ciepło i spokojnie. Ale w praktyce zdarza się, że okna nie zapewniają odpowiedniej izolacji termicznej. Jest to szczególnie odczuwalne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nieszczelność i przeciekanie okien stają się dużym problemem dla wielu rodzin.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego muszę dostosowywać okna w zależności od sezonu? Różne tryby regulacji okien lato/zima są potrzebne z jednego prostego powodu – zmiany pór roku. W związku z tym następuje okresowy spadek lub wzrost temperatury. Możliwość częstszego zamykania okien (lub przeciwnie) zwiększa dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia w lecie i zmniejsza odpływ ciepła na zewnątrz w zimie.

Jeśli okno będzie stale pracować w trybie zimowym, doprowadzi to do szybkiego zużycia uszczelki z powodu stale wysokiego nacisku na nią. Aby zwiększyć energooszczędne właściwości plastikowego okna w zimie, konieczne jest dostosowanie okna, w przeciwnym razie istnieje możliwość wzrostu strat ciepła, przeciągów, a nawet oblodzenia na połączeniu skrzydła z ramą. Regulacja okien plastikowych to podstawowa usługa, jaką świadczy nasza firma, wystarczy kontakt telefoniczny lub online a nasz pracownik i wykona wszystkie konieczne prace.

Konieczne jest przygotowanie plastikowych okien na zimę przed nadejściem pierwszej chłodnej pogody. Niezbędne jest przeprowadzenie regulacji okien PCV i sprawdzenie szczelności. Na czym polega fachowa regulacja okien PCV? Prace wykonywane przez specjalistę wiążą się z przywróceniem prawidłowego położenia skrzydła okiennego względem jego ramy. Pozwoli to uniknąć przeciekania okna i przedostawania się do wnętrza wilgoci oraz smogu.

inne awarie okien 

Skoczów

Podczas eksploatacji okna osadza się na nim dużo brudu i kurzu, dostaje się do okuć okna, co może spowodować jego pęknięcie. A jeśli w pokoju dokonywane są naprawy, trzeba pamiętać, że prace wykończeniowe stanowią największe zagrożenie dla działania wszystkich mechanizmów okiennych. Dlatego terminowy serwis okien, czyszczenie i smarowanie okuć staje się nie tylko normą, ale obowiązkową zasadą dla wszystkich właścicieli okien. Terminowe i regularne smarowanie mechanizmów okien zapewnia ich długotrwałe i nieprzerwane działanie, minimalizując możliwość awarii okien.

Nie należy używać słabej, jakości środków do smarowania okuć okiennych, takich jak nierafinowany olej słonecznikowy lub smar grafitowy leżący w garażu. Pracownicy naszej firmy korzystają tylko ze specjalistycznych produktów do pielęgnacji okien.To jest klucz do zdrowia całego produktu. Guma uszczelniająca bez odpowiedniej pielęgnacji traci swoją elastyczność, co stwarza zagrożenie wypaczenie skrzydła. Taka awaria okien wymaga szybkiej interwencji fachowców, którzy, potrafią przywrócić im życie.  

Jeśli ostatnio pojawiło się dmuchanie, problem przeciągów można rozwiązać, dopasowując łączniki. Zalecamy to robić dwa razy w roku po zmianie sezonu zimowego i letniego. Bardziej złożone przypadki rozwiązuje się poprzez uszczelnienie. Ale jeśli problem nie zostanie rozwiązany na czas, samo uszczelnienie nie wystarczy.

Uszkodzenie uszczelnienia może wystąpić zarówno czysto mechanicznie, jak i na skutek naturalnego zużycia. Z czasem traci elastyczność i nie do końca powtarza wzór szczeliny między ramą a skrzydłem. W rezultacie powstają luki. Problem można rozwiązać, wymieniając uszczelkę. Usługa polegająca na usuwaniu awarii okien wiążą się także z instalowaniem takich elementów jak zatrzaski balkonowe, nawiewniki, rolety wewnętrzne, nawiewniki, wymiana uszkodzonych okapników.

Dlaczego My

Satysfakcja Gwarantowana

Nasza praca jest naszą pasją. Jesteśmy profesjonalistami. Dbamy o każdy detal. Sprawdź nas!

Dostęp 10:00 - 18:00

Możesz nas wezwać w godzinach między 10:00 a 18:00.

Dojazd Gratis

Do 50 km dojeżdżamy do Klienta na nasz koszt.
Od 50 do 100 km koszt dojazdu to 50 zł.

Zapytaj o Termin

10 + 9 =