fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Energooszczędność zaczyna się od szyby

Badania nad strukturą emisji CO2 wykazują, że za ok. 80% wielkości emisji odpowiedzialny jest przemysł energetyczny. Natomiast 40% wyprodukowanej energii zużywane jest w procesach eksploatacji budynków, mieszkalnych i biurowych. Składa się na nią ogrzewanie, klimatyzowanie pomieszczeń, ich oświetlenie, zatem to w tym obszarze konsumenci energii mają szerokie pole do popisu i osiągnięcia znaczących ograniczeń emisji i wymiernych oszczędności kosztowych. 

Nowoczesne okna, energooszczędne okna

Nowoczesne okna montowane dzisiaj w domach mają uniemożliwić ubytek ciepła z wnętrza obiektu oraz w sposób inteligentny ograniczać wnikanie promieni słonecznych do wnętrza. Dzięki temu, latem klimatyzatory w mieszkaniach nie będą musiały pracować pełną parą. Takie zadanie spełniają specjalne, energooszczędne szyby z powłoką przeciwsłoneczną, selektywną. Kolejne powłoki redukują przegrzewanie mieszkań, zapewniając im jednocześnie optymalne doświetlenie. Ale w ograniczeniu ubytków energii pomagają nie tylko specjalne szyby, ważną rolę pełni systematyczny serwis okien, kontrolujący cechy sprawności samego okna i funkcjonowania mechanizmów okiennych. 

Konserwacja okien – sposób na energooszczędność

Systematyczna konserwacja okien to dostępna dla wszystkich usługa, mająca na celu nie tylko ich ewentualną naprawę, ale dokonanie przeglądu, sprawdzenie szczelności okien, funkcjonowania mechanizmu zamykania i bezpieczeństwa użytkowania. Szczególnie okna drewniane narażone są na wypaczenia i nieszczelności. Wymagają one okresowej konserwacji, sprawdzającej odporność na warunki atmosferyczne. Bardzie odporne na użytkowanie są okna PCV, chociaż i one zmieniają swoje parametry ochronne z biegiem lat i okresu użytkowania. 

Systematyczna konserwacja okien wpisuje się w obowiązek dokonywania audytu energetycznego, którego wynik ma wpływ na cenę lokalu. Energooszczędność przestała być wyłącznie hasłem walki z nadmierną emisją CO2 i niekontrolowanym zużyciem energii. Teraz nabiera ona również przesłania ekonomicznego. Tam gdzie występują szczelne, konserwowane okna, ubytek ciepła z domu, czyli de facto energii, będzie mniejszy i tym samym niższy koszt eksploatacji mieszkania czy całego obiektu. 

Okna, ich rodzaje, jakość ram i poziom przepuszczalności szyb, stają się jednym z istotniejszych elementów kryterium oceny inwestycji. Mają one wpływ na kupno i sprzedaż nieruchomości, decydują bowiem w znacznym stopniu o wydatkach, jakie będzie się ponosić przez długie lata. Trudno więc się dziwić, że inwestorzy ocenę wartości inwestycji bardzo często zaczynają o oglądu okien. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.