fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Najczęstsze Problemy z Drzwiami i Jak Sobie z Nimi Poradzić: Poradnik Serwisu Drzwi

Drzwi to kluczowy element każdego domu, pełniący nie tylko funkcję estetyczną, ale także praktyczną. Niestety, jak każdy element wyposażenia, mogą ulegać uszkodzeniom i awariom. W tym artykule omówimy najczęstsze problemy z drzwiami i udzielimy praktycznych porad, jak sobie z nimi poradzić.

  1. Trudne w Otwieraniu i Zamykaniu

Przyczyny: Trudności w otwieraniu lub zamykaniu drzwi mogą wynikać z problemów z zamkiem, zawiasami lub konstrukcją drzwi.

Rozwiązanie: Jeśli drzwi są trudne w otwieraniu, spróbuj na początek naoliwić zawiasy. Jeśli to nie pomaga, skonsultuj się z fachowcem, aby sprawdzić, czy nie ma problemów z zamkiem lub konstrukcją drzwi.

  1. Uciekanie Ciepła lub Chłodu

Przyczyny: Nieszczelności wokół drzwi mogą powodować utratę ciepła w zimie i chłodzenia w lecie.

Rozwiązanie: Uszczelnij drzwi, stosując taśmy uszczelniające lub gumowe listwy. Upewnij się, że uszczelki są w dobrym stanie i nie wymagają wymiany.

  1. Skrzypienie i Trzaskanie

Przyczyny: Skrzypienie drzwi może wynikać z zużytych zawiasów lub nieodpowiedniego smarowania.

Rozwiązanie: Jeśli drzwi skrzypią, naoliw zawiasy specjalnym smarem. Jeśli problem nie ustępuje, rozważ wymianę zawiasów lub skonsultuj się z serwisem drzwiowym.

  1. Utrata Kluczy

Przyczyny: Utrata kluczy to dość powszechny problem, który może spędzać sen z powiek.

Rozwiązanie: Zawsze warto mieć zapasowy klucz lub skorzystać z usług ślusarza, który pomoże otworzyć drzwi bez konieczności wymiany zamka.

  1. Uszkodzenia Ramy lub Paneli

Przyczyny: Uszkodzenia ramy lub paneli mogą wynikać z uderzeń, prób włamań lub po prostu zużycia.

Rozwiązanie: W przypadku mniejszych uszkodzeń paneli można zastosować specjalne kitiki do drewna lub innych materiałów, aby je naprawić. W przypadku większych uszkodzeń lub złamanej ramy, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym serwisem drzwiowym.

  1. Drzwi Rozregulowane

Przyczyny: Drzwi, które nie są odpowiednio wyważone, mogą się samoczynnie otwierać lub zamykać.

Rozwiązanie: W przypadku drzwi rozregulowanych, konieczne jest dostosowanie zawiasów i zamków, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie. To zadanie najlepiej zostawić profesjonalistom.

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.