fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Jakie Drzwi Wejściowe Wybrać do Swojego Domu? Praktyczne Porady przy Wyborze

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu. Oprócz funkcji estetycznej, pełnią także kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i izolacji termicznej. Wybór odpowiednich drzwi wejściowych wymaga uwzględnienia wielu czynników. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać drzwi idealnie dostosowane do Twojego domu.

  1. Materiał Drzwi

Stal, drewno czy PVC?: Wybór materiału jest jednym z najważniejszych kroków. Drzwi stalowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, natomiast drzwi drewniane dodają uroku i ciepła. Drzwi PVC są łatwe w utrzymaniu czystości i energooszczędne. Wybór zależy od Twoich preferencji i budżetu.

  1. Izolacja Termiczna

Energooszczędność: Zwróć uwagę na wartość U, która określa izolacyjność termiczną drzwi. Im niższa wartość U, tym lepsza izolacja termiczna. To kluczowy czynnik wpływający na koszty ogrzewania i komfort cieplny w domu.

  1. Bezpieczeństwo

Systemy zabezpieczeń: Sprawdź, czy drzwi są wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczeń, takie jak wielopunktowe zamki, wkładki antywłamaniowe i wzmocniona konstrukcja. Bezpieczeństwo Twojego domu jest priorytetem.

  1. Wygląd i Styl

Estetyka: Drzwi wejściowe to istotny element aranżacji elewacji. Wybierz styl, który harmonijnie współgra z całością budynku. Dostępne są różne kolory, wzory i zdobienia, które pozwalają na personalizację drzwi.

  1. Odporność na Warunki Atmosferyczne

Region klimatyczny: Dostosuj wybór drzwi do warunków panujących w Twoim regionie. Drzwi powinny być odporne na deszcz, wiatr i promieniowanie UV, aby zachować swój stan przez wiele lat.

  1. Montaż i Serwis

Zaufany montaż: Montaż drzwi jest równie ważny, co ich jakość. Zleć go specjalistom, którzy posiadają doświadczenie w instalacji drzwi wejściowych. Pamiętaj także o regularnym serwisie, aby utrzymać drzwi w doskonałej kondycji.

 

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.