fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Okna PCV czy okna drewniane. Jakie okna wybrać?

Każdorazowo podczas budowy czy remontu domu, właściciel zadaje sobie bardzo ważne pytanie dotyczące tego, jaki rodzaj okien będzie najlepszym rozwiązaniem. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są okna PCV oraz okna drewniane. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jak i wady, a zakup okien to inwestycja na co najmniej kilkanaście lat, dlatego przed podjęciem decyzji ważne jest odpowiednie poznanie charakterystyki i funkcjonalności obu modeli, a także spojrzenie dalej w przyszłość i zastanowienie się, jakie są różnice w serwisie okien obu rodzajów, jak i naprawie okien drewnianych czy okien PCV. Poniżej przedstawiona jest krótka charakterystyka obu możliwości.

 

Okna PCV 

Okna PCV są zdecydowanie najpopularniejszym typem okien, jakie wykorzystuje się już od kilkunastu lat. Okna plastikowe zyskały swoja popularność dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym, a także świetnym właściwościom termoizolacyjnym. Okna plastikowe pomimo swojej relatywnie niskiej ceny, są bardzo trwałym produktem, które nie wymaga częstego serwisu okien PCV. Obecnie produkowane okna plastikowe mają dużo ciekawych funkcjonalności, zwiększających komfort przebywania w pomieszczeniu wyposażonego w taki model okna. Coraz popularniejsza staje się regulacja docisku okien oraz regulacja okien lato/zima, która jest bardzo przydatną opcją pozwalającą na zmianę siły nacisku ze względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Dużym minusem okien plastikowych jest jednorodność kształtów. Ze względu na materiał, z którego wykonane jest okno, kupno modelu w nieregularnych kształtach może wiązać się ze złożeniem specjalnego zamówienia, co znacznie zwiększy koszt nabycia takiego okna. 

 

Okna drewniane 

 

Okna drewniane są coraz popularniejszym rozwiązaniem, które oprócz funkcjonalności, charakteryzuje się również niebanalnym wyglądem. Okna drewniane stanowią same w sobie bardzo estetyczne wykończenie wnętrza, co nada dodatkowego kontrastu w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń. Obecnie okna drewniane produkuje się z różnego rodzaju drewna, lecz najczęściej wykorzystuje się w tym celu sosnę oraz jodłę, która jest bardzo wytrzymałym gatunkiem drzewa. Okna drewniane są znacznie droższe, niż plastikowe odpowiedniki, jednak duże możliwości plastyczne pozwalają na dopasowanie wymiarów okna do najbardziej nieregularnych otworów okiennych. Okna drewniane, podobnie jak okna plastikowe są bardzo wytrzymałe i mało awaryjne, dlatego serwis okien drewnianych będzie wzywany raz na kilka lat. Naprawa okien drewnianych nie należy do częstych przypadków, jednak jeżeli zdarzy się jakaś awaria, koszt naprawy może być wyższy niż w przypadku okien PCV. 

Zarówno okna drewniane, jak i okna PCV mają swoje zalety oraz wady. To na co zdecydujemy się, jest uzależnione od naszych preferencji, stylu budownictwa, a także zasobności portfela. Warto zastanowić się nad tym wyborem głębiej, gdyż zakup okien to inwestycja na długie lata. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.