fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Pęknięta szyba – naprawiamy, czy wymieniamy?

 

Obecne szyby w oknach nie pękają tak łatwo, jak te starego typu. Zdarzają się jednak odpryski i zarysowania. Malutkie ubytki i rysy możemy łatwo naprawić za pomocą zestawu do tuszowania uszkodzeń w szybach samochodowych. Większe uszkodzenia są już trudniejsze do wyeliminowania, zwłaszcza pęknięta szyba jest sporym kłopotem.

Co się dzieje z pękniętą szybą w oknie?

Gdy szyba w oknie pęknie, ulotni się z komory gaz (argon), który był tam zamknięty. Okno straci na wytrzymałości oraz izolacji cieplnej i dźwiękoszczelnej. Dlatego naprawa okien będzie polegać na wymianie kompletu szyb, czyli konieczna jest wymiana pękniętej szyby wraz z tą drugą i trzecią, jeśli takowa jest. Musimy wymienić wszystkie szyby w uszkodzonym skrzydle. Wyjęcie tylko tej pękniętej i wstawienie nowej jest niemożliwe.

Koniecznie musimy wyjąć z listwy cały pakiet szyb. Zlećmy tę czynność fachowcom. Wymienią uszkodzony pakiet okien i przy okazji przeprowadzą przegląd pozostałych skrzydeł. Serwis okien przedłuża ich żywotność, dłużej nam posłużą bez koniecznej ich całkowitej wymiany. Zwykle, gdy oknom nić się na pozór nie dzieje, nie serwisujemy ich latami, a to duży błąd.

Jak dbać o okna?

Okna są otwierane, zamykane, uchylane. Podczas tych czynności z czasem rozregulowują się ruchome części, zużywają się zawiasy, maleje wodoszczelność itp. Potrzebny jest regularny serwis okien drewnianych, najlepiej co roku oraz wtedy, gdy okno przestaje się zamykać, luzują się uchwyty, zaczyna bardziej przez te okna wiać lub przeciekać.

Podobne problemy mogą wynikać przy oknach plastikowych. Przeprowadzone oględziny przez serwis okien pcv, będziemy wiedzieć, co trzeba w oknach poprawić, by służyły nam jak najdłużej bezproblemowo. Wykryte usterki zostaną naprawione.

Przy wszystkich rodzajach ram (drewniane, plastikowe) wymagana jest konserwacja okien, która polega na:

– smarowaniu okuć smarem lub wazeliną techniczną (dzięki smarowaniu, okucia nie zbierają kurzu),

– wymianie zużytych uszczelek (porowate, popękane, zgniecione),

– sprawdzeniu szczelności okna,

– malowanie ram drewnianych.

Regulacja okien

Brak odpowiedniej szczelności okna zmusza nas do jego regulacji. Być może trzeba wymienić okucia w ramach albo wymienić pakiet szyb, które stały się nieszczelne. Regulacja okien polega również na zniwelowaniu ewentualnych luzów, dokręcenie śrub lub ich wymiana, poprawienie poluzowanej klamki, a uszkodzoną wymienić na nową.

Dzięki sprawnej stolarce okiennej i nieuszkodzonych szyb zachowane są parametry fabryczne okna. Przy regulacji, konserwacji i wymianie uszkodzonych części, parametry te zostają przywracane, a wszystko to dzięki fachowemu serwisowaniu.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.