fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Duże okna w nowoczesnym mieszkaniu – jakie są wady i zalety rozwiązania

Duże okna w mieszkaniu wprowadzają światło i sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się, jako bardziej przestronne. Im większa przestrzeń, tym wrażenia są ciekawsze i bardziej reprezentacyjne. Takie wnętrze wygląda na bardziej nowoczesne. Niepodważalnym atutem są także piękne widoki. Z drugiej strony konserwacja okien i naprawa okien związana jest z dużo wyższymi kosztami. Jak wszędzie, także i tutaj występują pewne wady i zalety. Poznaj plusy i minusy dużych okien w nowoczesnym mieszkaniu.

Jakie zalety mają okna wielkoformatowe w nowoczesnym domu?

Duże okna to przede wszystkim styl i funkcjonalność. Sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne. W ten sposób zyskasz wrażenie otwartej przestrzeni. Dzięki temu mieszkanie nabierze pewnej lekkości. Przez przeszklenia dociera zdecydowanie więcej światła. Ponadto w okresie zimowym okna pomogą dogrzać pomieszczenie. Jednakże szyby należy zlokalizować od południowej strony. Gdyż tam słońce świeci najmocniej. Dodatkowym atutem jest piękny krajobraz. Inwestując w taką opcję poczujesz bliskość natury, będziesz obserwować wchody i zachody słońca, rozkoszować się widokiem na morze, góry lub tajemniczy las.

Jakie wady mają duże okna w mieszkaniu?

Wprawdzie duże okna PVC pomagają dogrzać pomieszczenie, to stanowią także dużą przegrodę, przez którą ciepło ucieka ze środka. Dlatego warto zainwestować w okna energooszczędne zgodnie z zasadami ciepłego montażu. Zatem regulacja okien powinna być przeprowadzona profesjonalnie. Ponadto ważnym elementem jest systematyczny serwis okien, regulacja siły nacisku okien. Duże okna to także nieproszeni goście mogący zajrzeć do środka, a więc zdecydowanie większe prawdopodobieństwo włamania. Jednakże w celu uniknięcia tego ryzyka wystarczy zamontować przesłony, rolety, zasłony lub inne rozwiązania. Dzięki temu zyskasz prywatność. Decydując się na taką opcję, zainwestuj także w stolarkę antywłamaniową. Inną wadą jest także spora powierzchnia do czyszczenia. W tym przypadku trzeba się sporo napracować, aby umyć przeszklenia. Pamiętaj o tym, że wymagają one częstego mycia, aby dobrze spełniały swoją funkcję.

Duże okna w nowoczesnym stanowią wyróżnik nowoczesnego stylu. Ludzie coraz częściej sięgają po takie rozwiązanie. Wnętrza są bardzo dobrze doświetlone i można podziwiać przyrodę. Ponadto, więcej słońca to także więcej energii do pokonywania wyzwań życiowych i stawiania sobie kolejnych poprzeczek. Jednakże jest także druga strona medalu. Naprawa okien, konserwacja okien związane są z wyższymi kosztami. Co więcej, w ten sposób także więcej ciepła może uciekać z pomieszczenia. Dlatego potrzebna jest regulacja siły nacisku okien. W tym aspekcie warto zatem nawiązać współpracę z dobrą firmą, która ma duże doświadczenie na rynku, jeśli chodzi o serwis okien. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że regulacja okien została przeprowadzona, jak trzeba!

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.