fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Rodzaje drzwi – którą konstrukcję wybrać?

Drzwi to bardzo ważny element wyposażenia każdego mieszkania, domu, biura i innego pomieszczenia. Podczas wyboru tego elementu należy przede wszystkim uwzględnić styl, ale także konstrukcję. Na rynku można znaleźć różne rodzaje drzwi. Bardzo popularne są jednoskrzydłowe. Jednakże warto także pomyśleć o nowoczesnych opcjach. Sprawdź, jakie wyróżnia się rodzaje drzwi i jaką konstrukcję warto wybrać, aby ograniczyć działania, jakimi są wymiana zamków, naprawa drzwi i naprawa zamków.

Jakie wyróżnia się typy drzwi?

Popularne rodzaje drzwi to jednoskrzydłowej, dwuskrzydłowe, łamane, przesuwne, a także scalone ze ścianą. Każde z nich mają pewne wady i zalety. Wszystko zależy od potrzeb i wymagań konkretnego pomieszczenia.

Drzwi dwuskrzydłowe a drzwi łamane

W ofercie producentów znaleźć można tradycyjne drzwi dwuskrzydłowe. Wybór takiej alternatywy pozwoli zostawić więcej miejsca po ich otwarciu. Innym rozwiązaniem, które jest także bardzo popularne, są drzwi łamane. Ogólnie rzecz ujmując, stanowią one połączenie drzwi tradycyjnych i przesuwnych. Bardzo dobrze sprawdzają się jako element zabezpieczający wejście do małych wnętrz, na przykład garderoby lub spiżarni. Jednym z typów takich produktów są drzwi harmonijkowe.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Interesujące rodzaje drzwi można znaleźć także wśród drzwi przesuwnych na szynie. Mocuje się je w kasetach zlokalizowanych w ścianie, a także rolkach naściennych. Te ostatnie są bardzo modne. Dzięki temu uda Ci się skutecznie ograniczyć miejsce na otwarcie drzwi. Co więcej, pozwolą one także na wydzielenie dodatkowych stref w pomieszczeniu. Mogą stanowić także bardzo dobrą ozdobę wnętrza.

Drzwi wyposażone w system montażu pozwalający na całkowite scalenie ze ścianą

Innym przykładem, jeśli chodzi o rodzaje drzwi, jest produkt mający system umożliwiający całkowite scalenie ze ścianą. Jest to bardzo ekskluzywne rozwiązanie, które wybierane jest przez bardzo wymagających klientów. Elementem składowym takiej konstrukcji jest ukryta ościeżnica. W rezultacie możesz czerpać radość z efektu polegającego na uzyskaniu jednej płaszczyzny ściany, a także skrzydła. Ponadto, możesz otrzymać bardzo ciekawy efekt, gdy wykończysz powierzchnię ściany i drzwi w tym samym kolorze, grafice, czy materiale. W ten sposób Ty i pozostali domownicy będziecie mogli cieszyć się niezwykle estetycznym otoczeniem.

Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, aby ograniczyć serwis drzwi?

Przy zakupie drzwi ważny jest nie tylko ich rodzaj. Istotne znacznie ma rozmiar, a także współczynnik przenikania ciepła. Pamiętaj także o materiale, z którego produkt został wykonany. Wysoka jakość sprawi, że serwis drzwi będzie u Ciebie niepotrzebny. Drzwi powinny być także ciche, a więc wyróżniać się dobrą izolacją akustyczną. Nie bez znaczenia jest także wodoszczelność, szczególnie jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne. Ponadto dobre zamykanie ograniczy czynności takie jak naprawa zamków, wymiana zamków i naprawa drzwi.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.