fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Montaż Okien – Kiedy i Jak Zdjąć Folię Okienną?

Wstęp – folia zabezpieczająca okna

Często przychodzi nam wymienić okna na nowe, lub też po prostu zakupić je do nowego mieszkania. Oczywiście okna są również serwisowane. Naprawa okien jest więc wliczona w ich gwarancję. Są różne rodzaje okien. Najczęściej stosowanymi są okna plastikowe. Najpierw następuje montaż okien, potem przychodzi moment na usunięcie z ich powierzchni specjalnej folii zabezpieczającej. Są na rynku również folie, które chronią przed słońcem oraz powodują, iż szyba jest bardziej wytrzymała na różnego rodzaju czynniki, nie tylko atmosferyczne ( tego rodzaju folię są zwykle na stałe ). Zazwyczaj oprócz właściwości dekoracyjnych i zabezpieczających przed słońcem, folia ochronna gwarantuje oknom, że po zakończeniu remontu ich jakości i wygląd będzie również perfekcyjny jak przed montażem okien. Dlatego najczęściej jest stosowana właśnie podczas instalacji nowych okien. Także kiedy prowadzimy prace związane z tynkowaniem naszego budynku, również folia ochronna dokładnie zabezpieczy nam okna przed ewentualnymi uszkodzeniami, czy też zabrudzeniami. Przychodzi moment na pytanie jak i kiedy usunąć folię zabezpieczającą ? Jeśli pozostawimy ją zbyt długo, może spowodować wiele usterek. Musimy więc bardzo szybko podjąć decyzję. Poniżej znajduje się odpowiedź na to pytanie: Jak i kiedy usunąć folię zabezpieczającą z okien ?.

Jak i kiedy usunąć folię zabezpieczającą z okien ?

Podczas zastanawiania się nad możliwością usunięcia foli zabezpieczającej nasze okna, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Mianowicie jeżeli montaż okien trwał z reguły dłużej i był przeprowadzany w dłuższych odstępach czasu, to powinniśmy folię zdjąć po trzech miesiącach od momentu odbioru okien. Jeśli zaś okna zostały zamontowane krócej i od razu, to taką folię możemy zdjąć już po okresie jednego miesiąca od momentu odbioru.

Normalnie folię usuwamy ostrożnym ruchem, zaczynając od odklejenia foli z jednego z rogów okna. Następnie powoli odklejamy folię z powierzchni szyby.

Zbyt długie pozostawienie ochronnej foli na oknach po zakończeniu ich montażu, może spowodować, że folia przylgnie bardzo do okna i jej demontaż będzie utrudniony i czasochłonny. Wtedy należy użyć specjalnych środków czyszczących dedykowanych do demontażu foli. Zagwarantują one pozbycie się kleju z naszych okien.

Bardzo ważne jest, aby przed montażem okien zapoznać się z informacją dotyczącą pielęgnacji i ochrony okien. Zapewni nam to wiele niepotrzebnych kłopotów związanych z późniejszym usunięciem foli.

Warto również pamiętać o odpowiedniej konserwacji naszych okien. Konserwacja okien powinna odbywać się po zimie. Konserwacja czy też regulacja okna  może podwyższyć żywotności okna. 

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.