fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Ciepłe Drzwi Wejściowe – redukcja kosztów ogrzewania

 

Wybierając drzwi wejściowe do domu zazwyczaj zwraca się uwagę przede wszystkim na ich stopień bezpieczeństwa i na estetyczne wykonanie. Wiele osób nie wie, że dobre drzwi wejściowe do domu powinny również odznaczać się dużym współczynnikiem przenikalności ciepła. Posiadanie takich drzwi do pozwoli na na tom by możliwa była redukcja kosztu ogrzewania. Jak wybrać odpowiednie ciepłe drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe o dobrych parametrach

Przy wyborze drzwi wejściowych warto zwrócić uwagę na to, w jakiej technologii zostały one wykonane. W celu kupna dobrej jakości drzwi dobrze jest sprawdzić stopień przenikalności ciepła. Wysoki stopień przenikalności drzwi będzie oznaczał, że staną się one nie tylko zaporą przed intruzami, ale również skutecznie zapobiegną utracie ciepła w sezonie grzewczym. Takie rozwiązanie nie tylko  pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, ale również skutecznie pomaga obniżyć koszty ogrzewania budynku.

Montaż drzwi energooszczędnych

W przypadku montażu drzwi zatrzymujących ciepło w domu najlepiej postawić na specjalistę w tej dziedzinie. Energooszczędne drzwi wejściowe zazwyczaj charakteryzują się budową różniącą się nieco od standardowych drzwi wejściowych. Większa ilość uszczelek i wpuszczone płyty kompozytowe mogą przynieść więcej problemów przy montażu drzwi wejściowych tym wszystkim, którzy chcieliby tego rodzaju pracę wykonać samodzielnie. Trzeba też pamiętać o tym, że bardzo ważna jest odpowiednia regulacja drzwi, gdyż to właśnie ona odpowiada za prawidłowe zabezpieczenie pomieszczeń przed utratą ciepła. Niewłaściwa regulacja drzwi wejściowych może całkowicie zniwelować ich energooszczędne właściwości.

Serwis drzwi wejściowych do domu

Nawet najlepszej jakości ciepłe drzwi wejściowe do domu będą wymagały od czasu do czasu prac konserwatorskich. Podobnie jak w przypadku samego montażu drzwi wejściowych istotne jest przeprowadzenie serwisu drzwi przez osoby zajmujące się taką usługą zawodowo. Złożone z wielu elementów drzwi wejściowe, umożliwiające skuteczne zatrzymywanie ciepła w domu posiadają skomplikowane systemy uszczelek. Ich niewłaściwa konserwacja lub wymiana może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Zazwyczaj firmy oferujące montaż drzwi domowych mają w swojej ofercie usługę serwisu drzwi, dlatego dobrą praktyką jest zachowanie kontaktów do ekipy montującej nowe drzwi w domu. Wybierając specjalistów którzy są zaznajomieni z domem i danym modelem drzwi wejściowych, zyskuje się pewność prawidłowego wykonania niezbędnych prac serwisowania drzwi wejściowych.

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.