fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Szyby z funkcją grzewczą – czy zastąpią tradycyjne grzejniki? Poznaj szkło grzewcze

Okna z funkcją grzewczą to innowacyjne rozwiązanie, które może stanowić uzupełniające źródło ciepła w domu lub mieszkaniu, a nawet pełnić rolę głównego ogrzewania, zastępując tradycyjne grzejniki. 

Jak działają nowoczesne okna z funkcją grzania?

Nowoczesne okna wykorzystują zintegrowaną funkcję grzania w szybie zespolonej. Przewodząca ciepło powłoka może być wykorzystywana do ogrzewania zewnętrznej części szyby, dzięki czemu z łatwością można pozbyć się zalegającego na oknach śniegu, szronu, czy lodu. Funkcja ta jest bardzo przydatna zimą, zwłaszcza w przypadku okien zlokalizowanych na poddaszu lub w dachu. Zwykle ogrzewanie uruchamia się samo, gdy czujnik stwierdzi pojawienie się na powierzchni okna śniegu lub gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej określonego pułapu. Ale to nie wszystko – szyby grzewcze posiadają także funkcję ogrzewania wewnętrznej powierzchni okna, a co za tym idzie całego pomieszczenia. Okna z funkcją grzewczą zasilane są prądem elektrycznym, który przetwarzany jest w energię cieplną za pomocą elektrod. Dzięki temu instalacja emituje ciepło powyżej 20 ºC, zapewniając komfort cieplny w pomieszczeniu. Dodatkowo szkło grzewcze zapobiega zjawisku kondensacji pary wodnej, odprowadza wilgoć oraz eliminuje przykre doznania nawiewu do wewnątrz zimnego powietrza. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu doskonałej przezroczystości i estetyki szyb. Aby funkcje grzewcze działały długie lata bez przeszkód konieczny jest regularny przegląd okien, pod kątem technicznym.

Gdzie można stosować szyby grzewcze?

Najczęściej funkcje grzewcze szkła są stosowane w przypadku pomieszczeń przeszklonych np. witryn sklepowych, szklanych dachów lub oranżerii. Jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie, aby szybko ogrzać pokój lub pomieszczenie rzadko wykorzystywane. Jednak coraz częściej można spotkać zastosowanie okien z funkcją grzania w mieszkaniach i domach. Jest to technologia niskoemisyjna, przyjazna środowisku, co nie jest bez znaczenia dla osób dbających o ekologię. Szkło grzewcze można podłączyć do instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu nowoczesne okna mogą z powodzeniem pełnić funkcję głównego źródła ciepła i mieć samowystarczalne zasilanie. W ten sposób można wyeliminować z domu tradycyjne grzejniki, zyskując dodatkową powierzchnię do wykorzystania. Właściwa konserwacja okien zapewni niezawodne funkcjonowanie instalacji przez długie lata. Okna z funkcją grzewczą to rozwiązanie przyszłościowe, gwarantujące komfort i wygodę, jak również wyraz troski o środowisko.  

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.