fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Konserwacja okien PVC w kilku krokach

Okna PCV znane są ze swojej doskonałej właściwości izolacyjne, ale również dużej wytrzymałości. W końcu wielu z nas mieszka w domu lub mieszkaniu, w którym okna były wstawiane kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt lat temu, a i tak są one w doskonałym stanie. Choć zakup okien plastikowych nie jest bardzo drogą inwestycją, to jednak warto tego uniknąć, poprzez wykonywanie regularnej i dokładnej konserwacji naszych okien. W jaki sposób możemy wykonać poprawną konserwacje, która zapewni naszym oknom długowieczność? Poniżej przedstawionych zostało kilka kroków, które sprawią, że nasze okna przez długie lata będą wyglądały jak zupełnie nowe.

Regularny przegląd mechanizmów metalowych w naszych oknach

Nasze okna składają się nie tylko z szyby i plastikowego okucia, ale również z bardzo ważnych metalowych elementów, które zapewniają nam odpowiednią szczelność i poprawność działania całego okna. Dlatego też z największą uwagą musimy przystąpić do konserwacji takich elementów jak zawiasy i wszystkie inne ruchomości, które stanowią część okna. W jaki sposób sprawdzić, czy zawiasy i inne elementy działają poprawnie? Otwórzmy i zamkniemy okno. Jeśli poczujemy opór, niezbędne jest wyregulowanie zawiasów. Jest to prosta czynność, która wymaga od nas wykorzystanie odpowiedniego klucza imbusowego. W zależności od modelu okna regulacja może się różnić, warto więc zajrzeć do instrukcji, by mieć pewność, że wykonamy regulację prawidłowo.

Odpowiednie dbanie o uszczelki

Uszczelki znajdujące się w oknach to jeden z najszybciej eksploatujących się elementów okna. Zarówno temperatura, duża ilość słońca, jak i wilgotność mogą odcisnąć duże piętno na kondycji naszych uszczelek. Czy istnieje jakiś sposób na przedłużenie ich żywotności? Możemy kilka razy w roku dokładnie je wyczyścić, a następnie posmarować odpowiednim specyfikiem jak preparat do uszczelek czy smar silikonowy. Taki zabieg powinien znacznie przedłużyć żywotność uszczelek w naszym oknie.

Konserwacja profili okiennych

Dokładne umycie okien to czynność, którą każdy z nas wykonuje przynajmniej raz w roku. Jednak tym razem nie powinniśmy skupiać się jedynie na czystości szyby, ale również profilu. To właśnie w różnych niedostępnych miejscach naszych profili możemy natrafić na kurz, pył i inne zanieczyszczenia, które mogą mieć wpływ na jakość otwierania i zamykania naszego okna. Dobrym pomysłem jest dokładne odkurzenie profilu, a następnie przetarcie go lekko wilgotną szmatką. Taki zabieg pozwoli nam utrzymać doskonały stan okien.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.