fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Jakie szyby do okien są najlepsze?

Wszyscy marzymy o pięknym widoku z okna. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy możliwość zbudowania czy zakupu domu wolnostojącego, a nawet gdy możemy swobodnie wybierać lokalizację nowego mieszkania. Jednak urokliwy widok za oknem nieodparcie związany jest z decyzjami wyboru odpowiednich okien do domu. Nowe okna to nie tylko spory wydatek, to szereg kompromisów, których powinniśmy być świadomi przed zakupem. 

Ciepłochronne szyby do okien

Duże okna w domu czy mieszaniu to jednocześnie spora powierzchnia utraty ciepła. Okna balkonowe, tarasowe czy po prostu wielkie tafle okienne warto zaopatrzyć w szyby z powłoką niskoemisyjną, w skrócie T albo TM. Wewnętrzna powłoka takiej szyby składa się z tlenków metali szlachetnych. Jej zadaniem jest odbijanie ciepła wytwarzanego przez znajdujące się w pomieszczeniu grzejniki, żarówki, wszelkie przedmioty i osoby emitujące własne ciepło. Dzięki temu to wytwarzane ciepło pozostaje w przestrzeni a nie ucieka na zewnątrz. 

Ciepłochronne szyby do okien warto połączyć z szybą zespoloną, czyli taką, która składa się z dwóch, a nawet trzech tafli szkła. Tego rodzaju okna są stosunkowo plastyczne i elastyczne a także posiadają idealnie gładką, równą, polerowaną taflę. Montaż okien z szybą zespoloną i połączenie z powłoką ciepłochronną niskoemisyjną umożliwia uzyskanie współczynnika przenikania ciepła U=1,1W/(m2xK). W ten sposób inwestycja ta pozwala na znaczące zmniejszenie utraty ciepła z wnętrza pomieszczenia. 

Jak dbać o okna? 

Każde okno, bez względu na współczynniki przenikania ciepła i pozostałe parametry wymaga konserwacji i pielęgnacji. Konserwacja okien to ważny etap eksploatacji każdego obiektu. Częściowo zadanie pielęgnacji okien może wziąć na siebie szyba pokryta powłoką hydrofilną. Funkcja czyszczenia okna zostaje uruchomiona reakcją na promienie słońca. Na szybie zaczyna się wówczas proces rozpadu zanieczyszczeń mineralnych i organicznych, obecnych na tafli okna. Jednak nawet wtedy potrzebna jest czynność mycia wodą, chociaż może to być deszczówka. Woda zalewająca szybę rozchodzi się równo po całej powierzchni myjąc ją, a następnie wyparowuje. Tego rodzaju wynalazek pozwala na rzadsze mycie okien, chociaż go nie zastępuje. Szyby samoczyszczące, konserwacja i mycie okien, plus systematyczny serwis okien sprawią, że nawet największe z nich pozostaną przez długie lata w nieskazitelnym stanie. Tym bardziej, że serwis okien nie ogranicza się do szyb. Równie istotna jest konserwacja ram okiennych i okuć okien. Przynajmniej raz w roku powinny one zostać poddane szczegółowym zabiegom pielęgnacyjnym. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.