fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Czyszczenie i konserwacja drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe – Wstęp

Drzwi wejściowe bywają różne, ich wygląd zależy od jego właściciela. Jednak sam rodzaj drzwi może nam dużo powiedzieć o samym właściciela, jego stylu, podejściu do dbałości, szczegółów itp. Drzwi wejściowe powiedzą o tobie wiele. Od ciebie zależy, jak będą się prezentować.

Każdy, kto szuka dla siebie idealnych drzwi, najpierw przegląda ich wiele modeli oraz kieruje się swoim gustem przy wyborze.

Tak ja już wcześniej wspomniałem, drzwi wejściowe mówią o nas samych. Dlatego jeżeli chcemy, by nasze drzwi prezentowały się pięknie, powinniśmy co jakiś czas je czyścić. Konserwacja drzwi wejściowych na pewno dobrze zabezpieczy nasze drzwi. Drzwi wejściowe są cały czas narażone na różnego rodzaju czynniki z zewnątrz. Dlatego też odpowiednia ich konserwacja, będzie dla nich dobra i pozwoli zachować ich jakość.

Poniżej zostaną opisane sposoby czyszczenia oraz konserwacji drzwi wejściowych z drewna, aluminium itp. Pamiętajmy, iż każdy surowiec, z którego zrobione są drzwi, powinien być konserwowany i czyszczony, by zachować swój piękny wygląd na lata.

Jak czyścić i konserwować drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe są narażone na działania słońca, deszczu, różnych temperatur, a także wiatru. Najprostsze rozwiązanie zabezpieczające drzwi, powinno polegać najpierw na montażu zadaszenia nad naszym wejściem, co spowoduje, że drzwi będą chronione lepiej przed czynnikami z zewnątrz.

Różne zabiegi pielęgnacyjne czy też konserwacja drzwi, czyszczenie drzwi będą zależeć od rodzaju materiału, z jakiego są zrobione. Inaczej będzie się czyściło drzwi z drewna, inaczej z aluminium czy też PVC.

Wykorzystując środki pielęgnacji, warto najpierw zapoznać się z instrukcją, jaką producenci drzwi dołączają. Najczęściej są tam informacje dotyczące środków czyszczących, jakie powinny zostać użyte do drzwi czy też uszczelek.

Pielęgnacja i konserwacja drzwi wejściowych z drewna powinna obywać się przynajmniej raz w roku. Drzwi z drewna powinny być pielęgnowane dokładniej, ponieważ zawierają delikatną warstwę lakieru. Przed podjęciem czyszczenia drzwi najpierw sprawdzimy, czy nie ma żadnych odprysków, pęknięć zarysowań. W razie ich wykrycia wykorzystajmy specjalny lakier renowacyjny. Pozwoli to na pokrycie uszkodzeń lakieru. Pamiętajmy, że drzwi z drewna nie powinny być czyszczone środkami żrącymi. Najlepiej zastosować miękką ściereczkę albo też gąbkę z letnią wodę i użyć płynu do naczyń. Do pielęgnacji zastosujmy specjalne mleczka, pasty oraz preparaty do drzwi.

Konserwacja drzwi z aluminium czy też czyszczenie drzwi z PVC polega na wytarciu ich przynajmniej raz w roku za pomocą zwilżonej szmatki. Jest to wystarczający zabieg dla tego rodzaju drzwi.

Pamiętajmy także, by konserwować gumowe uszczelki. Jest to ważny element drzwi, ponieważ gwarantuje ich szczelność. Raz w roku oczyśćmy uszczelkę z różnych zabrudzeń i pokryjmy ją specjalnym preparatem, który je zabezpieczy.

Podsumowanie

Czyszczenie i konserwacja drzwi wejściowych to ważny element dbania o nie. Systematyczne ich czyszczenie spowoduje, iż staną się ładne, zachowają dłużej swój naturalny kolor oraz będą służyć nam przez długie lata.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.