fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Jak wietrzyć mieszkanie wiosną?

Posiadanie własnego domu to nie tylko przyjemność i komfort na co dzień, ale również szereg obowiązków, których nie możemy zaniedbać. Jeśli chcemy, aby w naszym domu powietrze było czyste, atmosfera lekka, nieobciążona przykrym zapachem, a wilgotność optymalna – wietrzmy go. Bez względu na to, jak przyjemna wydaje nam się perspektywa przytulnego, zamkniętego na wszystkie spusty domu, musimy w nim wietrzyć, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci, bakterii i nieprzyjemnych zapachów dnia codziennego. Bez wietrzenia nasz dom szybko stanie się siedliskiem organizmów, z którymi nie do końca chcielibyśmy mieć styczność.

Co znaczy, że powinniśmy w domu wietrzyć?

Wiosna sprzyja pojawianiu się różnego rodzaju owadów, a kiedy lato zaczyna wpełzać w nasze progi, tych owadów robi się jeszcze więcej. Wietrzenie niektórym kojarzy się z wpuszczeniem ich do wnętrza domu, a można przecież temu w prosty sposób zapobiec – wystarczy zakupić moskitiery najprostszego rodzaju i nie mieć już żadnych wymówek. Wietrzyć jednak należy z głową. Bardzo ważna jest odpowiednia regulacja okien, dzięki czemu mamy pewność, że zarówno przy jego rozszczelnieniu, uchyleniu, czy też otwarciu na oścież osiągniemy taki efekt, jakiego oczekujemy. Regulacja okien pcv to umożliwienie sobie pełnej kontroli nad jakością powietrza i jego ilością przedostającą się do naszych wnętrz. 

Wietrzenie, które przynosi najlepsze efekty, trwa krótko i jest dosyć intensywne. Wystarczy otworzyć kilka okien w domu na oścież i poczekać kilkanaście minut, aby ciężkie powietrze ze środka domu zniknęło, a na jego miejsce pojawiło się nowe, świeże. Długotrwałe wietrzenie domu poprzez uchylanie lub rozszczelnianie okien daje oczywiście efekty, ale są one zdecydowanie mniej intensywne.

Jaką rolę pełni w tym wszystkim konserwacja oken?

Po montażu okien przez profesjonalną firmę otrzymujemy zwykle możliwość wyregulowania sobie ich kilka razy do roku. Warto wiedzieć, że jest coś takiego, jak regulacja okien lato/zima. Regulacja ta oznacza zmianę docisku ram z szybami, czyli inaczej mówiąc, jest to regulacja docisku okien. Specjaliści, którzy wykonali u nas montaż, z pewnością poradzą sobie z tak standardową regulacją, która pozwoli cieszyć się nam w pełni funkcjonalnymi oknami o każdej porze roku. 

Tylko posiadając zadbane, dobrze wyregulowane okna, nasze wietrzenie będzie miało w pełni sens i pozwoli n zachowanie okien w nienagannym stanie przez długi czas. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że lepiej dbać o swój dom na bieżąco, niż potem zamawiać do niego specjalistów od naprawy jego elementów – w tym przypadku okien.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.