fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Zamek antywłamaniowy – Jak zwiększyć bezpieczeństwo w swoim domu?

Bezpieczeństwo w naszych domach i mieszkaniach to zupełna podstawa. Chcemy czuć się we własnych czterech kątach komfortowo. Właśnie dlatego decydujemy się na zakup dobrych i solidnych drzwi. Oprócz tego elementu, dobrze jest zaopatrzyć się w solidny zamek antywłamaniowy. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak zwiększyć bezpieczeństwo w Twoim domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czym jest zamek antywłamaniowy?

Zamek antywłamaniowy to bardzo ważny element, który zapewnia bezpieczeństwo. Najbardziej popularne rozwiązania na rynku to zamki listwowe, które posiadają przynajmniej 3 punkty ryglowania. Wysuwają się one automatycznie po przekręceniu klucza. Co ciekawe, coraz częściej można zakupić elementy całkowicie elektryczne, które idealnie wpisują się w ideę smart home. W obu przypadkach mechanizm działania jest bardzo podobny. Najważniejszym zadaniem takiego zamka jest opóźnienie działania potencjalnych złodziei. Dzięki temu w razie ewentualnego incydentu, który związany jest z kradzieżą mamy więcej czasu, aby wezwać odpowiednie służby. W przypadku próby włamania dobrze jest pomyśleć o działaniu, jakim jest wymiana zamków czy też wymiana okuć. Jest to konieczne, aby zachować maksimum bezpieczeństwa.

Dlaczego warto kupić zamek antywłamaniowy?

Przede wszystkim jest to element, który realnie wpływa na bezpieczeństwo naszego mieszkania. Solidny zamek to element, który bardzo skutecznie zniechęca przed dokonaniem kradzieży. Dzięki temu naprawa drzwi po ewentualnym włamaniu nie będzie konieczna. Jednocześnie w przypadku próby dostania się do mieszkania, specjalistyczne zabezpieczenia będą spowalniać wszelkie działania, co pozwala na szybką reakcję ze strony odpowiednich służb. Właśnie dlatego dobry serwis drzwi wejściowych powinien zaproponować takie rozwiązanie.

Zwiększenie bezpieczeństwa w domu – Co jeszcze można zrobić?

Wymiana zamków na modele antywłamaniowe powinna być zupełną podstawą. Coraz częściej słyszymy o kradzieżach w blokach lub domach jednorodzinnych. Bardzo często otworzenie drzwi jest możliwe, ponieważ domownicy zaniedbali takie czynności jak naprawa zamków czy wymiana wkładek zamkowych. Jeżeli więc chcesz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nie odkładaj działania na później. Lepiej pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu już teraz. 

Zamek antywłamaniowy z całą pewnością powinien być podstawowym elementem wyposażenia Twoich drzwi wejściowych. Wymiana zamków na te najbezpieczniejsze przynosi z całą pewnością szereg korzyści. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie i zabezpieczeniu przed kradzieżą koniecznie pomyśl o takim rozwiązaniu. Jest to element na którym nie warto oszczędzać. W końcu ewentualne straty mogą być ogromne i zdecydowanie lepiej takiej sytuacji uniknąć. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.