fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich

Dom to miejsce, które zaspokaja jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Nierzadko pojawiają się jednak sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie dla domowników, np. włamania. Chcąc jak najlepiej chronić siebie i bliskich, warto skorzystać z rozwiązań, które pozwalają dodatkowo zabezpieczyć cztery ściany. Jednym z nich są okna antywłamaniowe.

Okna antywłamaniowe — dodatkowe zabezpieczenie

W większości przypadków włamywacze dostają się do domów poprzez wyważenie okien, dlatego aby uchronić się przed ryzkiem nieproszonych gości, coraz częściej korzysta się z rozwiązania jakim są okna antywłamaniowe. Ich najważniejszą funkcją jest utrudnienie i wydłużenie działań włamywacza, dla którego liczy się przede wszystkim szybkość i dyskrecja. Na podstawie wspomnianego stopnia utrudnienia, określany jest poziom odporności produktu na włamanie.

Okna antywłamaniowe — na co zwrócić uwagę

Dobre okna zabezpieczające przed włamaniem, to nie tylko specjalne szyby, ale również odpowiednia konstrukcja okucia oraz montaż. Aby dany model mógł być nazwany antywłamaniowym, musi najpierw spełnić wymagania, które określa norma PN-EN 1627. Według jej zapisu, okna antywłamaniowe dzieli się na kilka klas: od RC1 do RC6. Pierwsze trzy przewidziane są dla włamań, które można nazwać okazjonalnymi, natomiast pozostałe dotyczą działań zaplanowanych, charakterystycznych dla doświadczonych włamywaczy. Optymalnym wyborem zarówno pod względem ochrony przed włamaniem, jak i ceny, są okna klasy RC2.  

Bezpieczeństwo na wiele lat

Wybór okna antywłamaniowego pozwala zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Należy jednak pamiętać, że na nic zda się montaż nawet najlepszego modelu, jeśli nie zadba się o jego właściwe użytkowanie. Istotna będzie zatem odpowiednia konserwacja okien, która poprzez poprawę działania mechanizmów, zapobiega niechcianym awariom. Co więcej, do uszkodzeń może doprowadzić również niewłaściwe przyleganie skrzydła okiennego do ramy, dlatego ważna będzie systematyczna regulacja docisku okna. Jeśli jednak pojawią się poważniejsze usterki, np. dojdzie do zablokowania ruchu klamki czy uszkodzenia okuć, najlepszy rozwiązaniem będzie serwis okien – fachowa pomoc na tym etapie staje się niezbędna.

Dobre okna — podstawa bezpieczeństwa

Dobre okna chronią nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również niechcianą wizytą włamywaczy. Dla osób ceniących bezpieczeństwo swoje i bliskich, najlepszym rozwiązaniem stają się modele antywłamaniowe, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.