fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

7 rad na wybór najlepszych okien i drzwi

Wybór okien i drzwi do domu to bardzo ważna kwestia. Należy przywiązać do tego duża wagę. Od tego jakie okna i drzwi się wybierze zależeć będzie ostateczny wygląd budynku. Warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami dotyczącymi wyboru okien i drzwi. 

1 rada – materiał, z którego wykonano drzwi i okna 

Pierwszą kwestią, o której warto pamiętać jest wybór właściwego materiału, z którego są one wykonane. Niektóre modele mogą być produkowane z płyt drewnopodobnych, z drewna, aluminium itd. Każdy materiał charakteryzuje się konkretnymi cechami, które warto wziąć pod uwagę. 

2 rada – rodzaje drzwi 

Wybierając nowe drzwi należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób się je otwiera. W sklepach dostępne są modele rozwierane, składane i przesuwane. Tam, gdzie jest mało miejsca dobrze sprawdzą się modele przesuwane. Znaczenia mają także aspekty wizualne. 

3 rada – parametry techniczne 

Bardzo ważną kwestią są parametry techniczne dotyczące okna i drzwi. Warto zadbać o to, aby z domu „uciekało” jak najmniej ciepła, co znacznie zredukuje koszty związane z ogrzewaniem budynku. Warte uwagi są modele energooszczędne. 

4 rada – bezpieczeństwo 

Okna i drzwi powinny zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Dlatego należy zadbać o właściwe zabezpieczenia antywłamaniowe. Nowoczesne modele są bardzo zaawansowane. Możliwości jest naprawdę wiele. 

5 rada – kwestie wizualne 

Oczywiście wybierając dobre okna i drzwi, nie można pominąć kwestii wizualnych. Należy wybrać modele, które idealnie będą pasować do innych elementów wystroju wnętrza. Niektóre z nich posiadają elementy dekoracyjne, które prezentują się bardzo atrakcyjnie. 

6 rada – zaufany producent 

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest wybór okien i drzwi pochodzących od zaufanego producenta. Warto sięgać do sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że zakupione produkty spełnią wymagania, będą dobre jakościowo i przez lata będą się prezentowały idealnie. 

7 rada – przeznaczenie 

Wybierając drzwi oraz okna należy także pamiętać o tym, aby były one dobrze dopasowane do pomieszczenia, w którym mają się znajdować. W niektórych miejscach znaczenia ma regulacja okien, w innych nie muszą być one otwierane. 

Zakup drzwi i okien ma duże znaczenie. Warto zadbać o kilka bardzo ważnych czynników, aby spełniały one swoje zadania przez lata i prezentowały się wystarczająco ciekawie. W razie problemów, warto zasięgnąć porady u osób obeznanych z tematem. Źle dobrane produkty mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.