fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Zamek do drzwi wejściowych – jak ważna jest wymiana zamka po przeprowadzce?

Nowe mieszkanie jest przeważnie rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Przygotowujemy się do tego przez dłuższy czas. Wyposażamy wnętrza tak, aby każdy w swoim pokoju czuł się jak najlepiej. Zwracamy uwagę, aby pomieszczenia w każdym stopniu spełniały nasze oczekiwania. W końcu chcemy, by te cztery kąty były dla nas azylem, miejscem gdzie czujemy się bezpiecznie i możemy w pełni odpocząć. Gdy już dochodzi do przeprowadzki czuwamy nad tym, aby wszystko przebiegło dobrze, a cała zmiana miejsca zamieszkania została dopięta na ostatni guzik. Ale czy pamiętamy o wszystkim? Gdy nasze rzeczy zostaną już dostarczone pod wskazany adres, a my będziemy w pełni cieszyć się nowego mieszkania nie zapominajmy o czymś tak ważnym jak wymiana zamków.

Dlaczego wymiana zamka jest tak ważna?

Zamek do drzwi wejściowych jest ważnym elementem drzwi. To on w dużej mierze chroni nasz dobytek przed potencjalnymi złodziejami. Nawet najsolidniejsze drzwi antywłamaniowe bez tego mechanizmu nie są niczego warte, ale dlaczego wymiana zamka jest aż tak ważna? Wynajmując czy kupując mieszkanie pamiętajmy, że poprzedni właściciel lub najemcy często posiadają komplet dodatkowych kluczy. Może on posłużyć im w celu włamania się bez pozostawienia żadnych śladów. Znacząco utrudni to sprawę policji, gdyż drzwi nie zostaną zniszczone tylko otwarte z klucza, więc nie będzie dowodów włamania. Problem pojawi się również w przypadku chęci uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela. Oczywiście nie tyczy się to tylko nabycia nieruchomości z tzw. „drugiej ręki”. Pamiętajmy też, że kupując mieszkanie od dewelopera nigdy nie jesteśmy pewni, że na naszej drodze nie pojawi się ktoś nieuczciwy i nie dorobi kluczy. Przechodziły one przecież z rąk do rąk osób czy to wykańczających wnętrza, czy budujących. Drugą sprawą jest fakt, że nie mamy pewności co do solidności założonego zamka. Jeśli chcemy mieć 100% pewności, że nasz dobytek oraz my pozostaniemy bezpieczni postawmy jednak na wymianę zamka.

 

Wymiana zamka – wybierz profesjonalistę

Chociaż wymiana zamka nie należy do najtrudniejszych nie ulega wątpliwości, że warto pozostawić go profesjonaliście. Nie tylko zyskasz pewne bezpieczeństwo, ale też zwiększysz ochronę swojego mienia. Korzystając z naszych usług możesz nawet zyskać. Pracownik odpowiedzialny za serwis drzwi może podsunąć Ci inne rozwiązanie w postaci wymiany samej wkładki, co zaoszczędzi Twoje pieniądze. Dodatkowo, gdy stwierdzi zużycie i będzie możliwa naprawa zamka – zrobi to. Wyróżnia nas to że, działamy 24/7, więc gdy zgubisz klucze w niedziele nad ranem wracając z imprezy przybędziemy z pomocą! 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.