fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Odpowiednie okna skutecznie pomagają w walce ze smogiem – Prawda czy fałsz?

Wraz z nadejściem zimnych miesięcy roku, pogarsza się jakość powietrza. Szczególnie w dużych miastach mieszkańcy są bezpośrednio narażeni na smog, który często utrzymuje się kilka godzin dziennie. Wiele osób zastanawia się, czy szczelne okna pomogą w walce ze smogiem. Pragniemy rozwiać te wątpliwości.

Szkodliwe działanie smogu 

Smog oddziałuje negatywnie na zdrowie ludzi. Na podstawie analizy Komisji Europejskiej w samej Polsce co roku przedwcześnie umiera ok. 42 tysiące osób na skutek wdychania zanieczyszczonego powietrza. Smog wpływa na stan zdrowia oraz samopoczucie. Pośrednio przyczynia się także do wielu chorób związanych z układem oddechowym. Aby zminimalizować jego wpływ na organizm, należy podjąć stanowcze kroki zmierzające do poprawy jakości powietrza w mieszkaniu.

Prawdą jednak jest, że odpowiednie zabezpieczenia na okna pozwalają zabezpieczyć dom przed smogiem. Oferowane plisy okienne czy rolety na okna dachowe są istotnym wsparciem w walce z chorobotwórczą mgłą. Dzięki nim dom staje się bardziej szczelny, minimalizując absorpcję szkodliwych substancji.  Szczelne rolety wewnętrzne zatrzymują większe cząstki, powodując, że powietrze, które wnika wewnątrz, jest znacznie zdrowsze.

Czy okna są sposobem na walkę ze smogiem?

Pomimo że na ulicach coraz częściej można zauważyć osoby noszące specjalistyczne maski filtrujące, smog wnika również do domu bezpośrednio przed okna. To właśnie odpowiednia regulacja okna może uchronić przed przedostawaniem się szkodliwego powietrza. Wymiana okien wiąże się z całkiem sporymi nakładami finansowymi, jednak warto zainwestować w szczelne okna PCV, które uniemożliwią absorpcję zanieczyszczonej mgły.

Okna plastikowe przed okresem grzewczym można również wyregulować, aby zminimalizować przedostawanie się szkodliwych substancji. Serwis okien zwiększy siłę docisku skrzydeł do ramy, wpływając bezpośrednio na ich większą szczelność.

Co prawda, nie można całkowicie ustrzec się przed smogiem, jednak można zminimalizować jego ilość w mieszkaniu. Dzięki temu powietrze wewnątrz domu będzie zdrowsze. Akcesoria takie jak moskitiery na okno sprawią, że okna będą bardziej szczelne, a tym samym zmniejszy się absorpcja większych cząstek. Zachęcamy, aby wspomagać się urządzeniami takimi jak filtr czy nawilżacz powietrza. Dodatkowo dobry rezultat przynosi wietrzenie pokoju o ustalonej porze. Nasze myjki do okien sprawdzą się podczas usuwania zabrudzeń wywołanych szkodliwą mgłą. Podejmij walkę ze smogiem już dziś, pomożemy Ci w tym!

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.