fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Ukryta ościeżnica – czy warto stosować takie rozwiązanie?

Bardzo popularnym ostatnio rozwiązaniem, jeśli chodzi o trendy związane z aranżacją wnętrz, jest tak zwana ukryta ościeżnica. Są to tak zwane drzwi ukryte. W tym przypadku jedynym widocznym elementem jest skrzydło. Co więcej, zostaje ono zlicowane ze ścianą za pośrednictwem aluminiowej kasety. Dzięki temu można ukryć zawiasy i sprawić, że po wykończeniu elementy ościeżnicy będą zwyczajnie niedostrzegalne dla wzroku człowieka. Sprawdź, czy warto i kiedy należy sięgnąć po taką alternatywę.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą ukrytą, co warto wiedzieć na ten temat?

Drzwi wewnętrzne mające ukrytą ościeżnicę cieszy się teraz dużą popularnością. O takiej opcji warto pomyśleć przy okazji remontu, czy też na etapie budowy nowego domu. Istotne jest to, że montaż drzwi tego rodzaju wymusza działanie związane z dokładnym przygotowaniem otworu. Dlatego decyzje należy podjąć przed stawianiem ścianek działowych. Wyróżnia się następujące rodzaje ościeżnic ukrytych, a mianowicie ościeżnice bezprzylgowe, przylgowe i rewersyjne. Na rynku dostępne są też ościeżnice regulowane.

Jakie są zalety drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Warto też wymienić zalety drzwi z ukrytą ościeżnicą. Jest to z pewnością bardzo nowoczesne rozwiązanie. Duża popularność tej opcji wynika też z dużą lepszego zaaranżowania danego pomieszczenia. Wśród korzyści wymienia się też to, że takie drzwi przyczyniają się do optycznego powiększenia wnętrza. Co więcej, nie rzucają się one tak bardzo w oczy, gdyż są niezwykle dyskretne. Inne korzyści godne uwagi to dobre tłumienie hałasów dobiegających z innych pomieszczeń i zewnątrz. Jakie jest zastosowanie drzwi z ukryta ościeżnicą?

Gdzie sprawdzą się nasze drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Ukryta ościeżnica i zawiasy sprawdzą się jako drzwi wewnętrzne. Ponadto jest to idealna opcja do małych pomieszczeń, gdyż takie modele optycznie powiększają przestrzeń. Co więcej, w tym przypadku do Twojej dyspozycji pozostają różne sposoby na ich wykończenie. Możesz je pomalować na taki kolor i zastosować identyczny wzór jak przy ścianach. Ciekawe jest też to, że możesz też pokusić się o położenie tapety, czy też forniru. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.