fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

4 kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze okien

Okna to bardzo ważny element każdego mieszkania i domu. Kupujemy je zwykle wtedy, gdy budujemy nowy dom albo wykonujemy generalny remont lokalu z rynku wtórnego. Taki zakup wielu osobom może wydawać się trudny i skomplikowany. W rzeczywistości jednak wystarczy poznać kilka najważniejszych praw, jakimi rządzą się okna.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

Gdy nabywamy okna powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na profil, szyby a także okucia i ceny. Jeśli chodzi o profil to istotna jest jego szerokość oraz ilość komór w środku. Osoby dla których ważna jest energooszczędność powinny z dużą uwagą wybierać szyby. Obecnie w sprzedaży są pakiety trzyszybowe, które zapewniają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne.

Jakie okna możemy uznać za nowoczesne?

Bez względu na to czy kupujemy okna pcv czy okna drewniane chcemy mieć nowoczesne okna, które będzie wyróżniać wysoka jakość wykonania. Podczas wizyty w salonie sprzedaży warto więc przyjrzeć się ekspozycjom wystawowym oraz obejrzeć przekrój profilu okiennego. Klienci poszukujący nowoczesnych okien zwykle chcą mieć nietypowe kształty, ładne kolory okleiny oraz bezpieczne okucia. 

Co warto wiedzieć o cenach okien?

Cena to jeden z tych czynników, który najbardziej interesuje klientów. Ważne jest także bezpieczeństwo oraz sprawny serwis okienAby poznać wstępną kalkulację na okna do domu warto przyjść do biura sprzedaży z projektem domu. Można też przynieść samodzielnie wykonane pomiary otworów okiennych albo umówić się z przedstawicielem handlowym na budowie i wtedy on sam wymierzy okna i dokona wyceny. Na ostateczną cenę okien będą wpływały ich wymiary, układ, wybrany kolor, dodatkowe elementy okuciowe oraz montaż. Klienci zwykle bardzo skupiają się na wyborze koloru okien. Do domów jednorodzinnych coraz rzadziej wybiera się okna białe, które są opcją najtańszą. Oprócz nich można wybrać okna, które mają okleinę drewnopodobną z jednej strony albo okleinę drewnopodobną z dwóch stron. Najczęściej wybierane okleiny to kolory złoty dąb, dąb bagienny mahoń oraz orzech. Okna w okleinach są oczywiście droższe od okien białych. Znaczący wpływ na cenę będą miały także kształty nietypowe. Z dopłatą musi się liczyć klient, który ma okna w kształcie łuku, trójkątów czy trapezów. Jeśli ktoś z kolei zdecyduje się na szyby z ozdobnymi szprosami, na przykład drewnopodobnymi, to również powinien liczyć się z dopłatą.  

 

 

 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.