fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Rolety zewnętrzne – jak dobrać je do okna?

Rolety zewnętrzne do okien z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Nasze rolety na zewnątrz są coraz chętniej wybierane, ze względu na wiele dodatkowych atutów w porównaniu do rolet wewnętrznych. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Jak odpowiednio dobrać je do rodzaju i wielkości naszych okien? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy!

Rodzaje rolet zewnętrznych

Ze względu na montaż rolet zewnętrznych wyróżnić możemy:

– rolety standardowe,

– rolety podtynkowe,

– rolety nakładane na okna,

– rolety RKS, czyli nadprożowe.

Co więcej, wyróżnić możemy rolety sterowane ręcznie bądź elektrycznie.

Rolety zewnętrzne standardowe (elewacyjne)

Ten rodzaj rolet zewnętrznych jest naszym najpopularniejszym modelem. Produkowane są z wysokogatunkowego i wyprofilowanego aluminium. Są bardzo wytrzymałe. Skrzynka montowana jest na murze bądź we wnęce okiennej. Można zamontować je w nowym budownictwie oraz w istniejących już budynkach. Co ważne, montaż można przeprowadzić samodzielnie.

Rolety nakładane na okna

To rodzaj, który może być nakładany zarówno na okna pcv jak i na okna drewniane. Są nakładane na okno, a następnie razem z nimi montowane we wnęce okiennej. Do tego typu rolet stosuje się pełną gamę systemów elektrycznych, które można skonfigurować z systemem alarmowym. Rolety antywłamaniowe będą doskonałym zabezpieczeniem naszego dobytku. Naprawa okien czy ich wymiana będą dobrą okazją do montażu.

Rolety podtynkowe

Ten typ rolet wymaga podjęcia decyzji odpowiednio wcześniej. Chęć montażu oferowanych przez nas rolet podtynkowych należy zgłosić na etapie projektu. Gwarantują ochronę cieplną i akustyczną. Są elementem elewacji budynku. Skrzynki nie są widoczne.

Rolety RKS (nadprożowe)

Skrzynka rolety RKS montowana jest w nadprożu okna w momencie wznoszenia budynku. Serwis okien jak również wykonawcy budowlani muszą  przygotować odpowiednie materiały do jej montażu. Nadproża styropianowe RKS zbrojone są prętami stalowymi a boki obłożone płytą suprema.

Konserwacja rolet zewnętrznych

By móc cieszyć się bezawaryjną pracą i funkcjonalnością, konserwacja okien i rolet jest niezbędna. Rolety należy regularnie czyścić, pasek, linki oraz uszczelki smarować, by nie ulegały zatarciu. Co więcej, podczas opuszczania rolet należy uważać, by w ich promieniu nie znajdowały się żadne inne przeszkody mechaniczne.

Nasze rolety zewnętrzne chronią przed promieniami słonecznymi, wyciszają głośne dźwięki, generują oszczędności w zużyciu energii i są dzięki temu przyjazne dla środowiska. Przekonaj się o ich zaletach osobiście!

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.