fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Konserwacja okien – o czym warto pamiętać przed zimą

Zima to czas, w którym okna wystawione są na działanie bardzo niskich temperatur. Warto więc przed jej nadejściem poświęcić trochę czasu, by odpowiednio je do tej pory roku przygotować. Niezależnie od tego czy posiadasz okna drewniane, czy z PVC, zadbaj o ich odpowiednią regulację, pamiętając, że niezwykle istotna jest także właściwa konserwacja okien. Ten krótki poradnik pokaże co zrobić, by nasze okna były dobrze przygotowane do zimy i zachowały swoją pełną sprawność przez kolejne lata eksploatacji.

Co warto zrobić, by poprawić działanie okien przed zimą?

Regularne mycie okien jest niezwykle ważne, bo pozwala zachować perfekcyjny ich wygląd. Niestety nawet jeśli będziemy robić to codziennie, nie zapewni im to prawidłowego działania. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie konserwacji okien, są okucia. Zbiera się w nich sporo brudu, którego powinniśmy się jak najszybciej pozbyć.

Częstym problemem, który występuje zarówno w oknach wykonanych z PCV, jak i drewna jest ocieranie mechanizmów pojawiające się podczas ich otwierania i zamykania. Regulację można przeprowadzić we własnym zakresie, ale zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Nasza firma zapewnia staranny przegląd wszystkich mechanizmów połączony z ich smarowaniem.

Pamiętajmy, że regularna konserwacja okien, którą możemy zaoferować, jest gwarantem bezproblemowego ich działania przez wiele lat.

Nie zapomnij o uszczelkach

Uszczelki są jednym z elementów, który zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza do wnętrza budynku. Zarówno okna PCV, jak i okna drewniane posiadają regulację lato/zima. Mało kto o tym wie, ale przy pomocy specjalnego kluczyka lub kombinerek możemy zwiększać, lub zmniejszać siłę docisku skrzydła okiennego do uszczelki. Im mocniejszy docisk, tym bardziej ściskana jest uszczelka, która z biegiem czasu zaczyna się wykruszać. Regularna konserwacja tego elementu ma ogromny wpływ na poziom szczelności okien.

W sklepach kupić możemy specjalne środki, które poprawiają elastyczność uszczelek i zapobiegają przesadnemu twardnieniu w czasie mrozów. Warto je stosować, by wydłużyć żywotność uszczelek. Takie preparaty mają jeszcze jedną zaletę, zapobiegają przymarzaniu uszczelek do skrzydła, co uniemożliwia ich uszkodzenie w trakcie silnych mrozów.

Jeśli masz problem z konserwacją swoich okien lub najnormalniej w świecie nie masz ochoty przy nich majstrować, to możesz skorzystać z naszej pomocy. Oferujemy profesjonalny i szybki serwis okien w bardzo korzystnej cenie.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.