fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

W jaki sposób czyścić i konserwować drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe są wizytówką domu. Nie są często wymieniane, więc należy zadbać o utrzymanie ich w dobrym stanie. W tym celu warto zapoznać się z zasadami ich czyszczenia i konserwacji.

Jak chronić drzwi zewnętrzne przed czynnikami atmosferycznymi?

Drzwi zewnętrzne narażone są m.in. na działanie wiatru, słońca, deszczu i różnic temperatur. Przed zniszczeniem w wyniku tych czynników może uchronić je zamontowanie zadaszenia. Umieszczenie drzwi we wnęce może zapobiec negatywnemu działaniu deszczu oraz wiatru. Sposoby pielęgnacji różnią się od siebie w zależności od materiału wykonania elementu.

Pielęgnacja drzwi drewnianych

Zewnętrzne drzwi drewniane prezentują się wyjątkowo efektownie. By zachowały piękny wygląd na lata, raz w roku należy dokładnie je wyczyścić. Trzeba pamiętać o byciu delikatnym ze względu na warstwę lakieru, którą są pokryte. Najpoważniejsze problemy to odpryski lakieru, złuszczenia i wybrzuszenia. Z zarysowaniami i drobnymi pęknięciami można sobie poradzić za pomocą lakieru renowacyjnego. Nie wolno korzystać ze środków żrących lub na bazie acetonu. Czyszczenie musi odbywać się przy użyciu lekko nawilżonej szmatki.

Czyszczenie drzwi PVC

Ten typ drzwi jest wytrzymały, a jego czyszczenie nie jest czasochłonne. Wystarczy przemyć je wodą ze środkiem czyszczącym, np. płynem do mycia naczyń. Wolno używać jedynie środków chemicznych rekomendowanych przez producenta, inne mogą je uszkodzić. Powłokę PVC łatwo zarysować gąbką, dlatego lepiej jest używać miękkiej ściereczki.

Konserwacja drzwi aluminiowych

Konserwacja drzwi zewnętrznych z aluminium nie jest skomplikowana. Ten materiał jest przyjazny środowisku, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników atmosferycznych. W większości przypadków należy go jedynie przetrzeć wilgotną szmatką. Nasza firma oferuje także serwis drzwi, z którego mogą skorzystać m.in. klienci chcący zmienić ich kolor.

Konserwacja uszczelek

Gumowe uszczelki warto czyścić raz lub dwa razy do roku, szczególnie przed zimą. Zapewniają one szczelność. Dodatkowo dobrze jest użyć specjalnego preparatu przedłużającego ich żywotność. Tym również zajmują się nasi specjaliści podczas serwisu drzwi.

Podsumowanie

Montaż drzwi to nie jedyna czynność, którą powinno się przeprowadzić po zakupie tego elementu wyposażenia domu. Ważna jest także regularna pielęgnacja i konserwacja. Każdy typ drzwi powinien być czyszczony w inny sposób. W przypadku większych problemów warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.