fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Jakie drzwi wybrać do domu – aluminiowe czy plastikowe?

To, jakie drzwi zdecydujesz się zamontować w swoim domu, będzie miało ogromny wpływ na komfort ich użytkowania. Nie tylko komfort zresztą, ale też bezpieczeństwo i koszty ocieplenia. Czym należy kierować się podczas podejmowania tej decyzji? Co będzie lepszym wyborem – drzwi aluminiowe czy plastikowe? Które umieścić wewnątrz, a które na zewnątrz?

Wybór drzwi wejściowych do domu – czym się kierować?

Drzwi zewnętrzne, czyli wejściowe, są bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa i komfortu w Twoim domu. Przy okazji dobrze by było, żeby ich estetyka była całkiem zadowalająca. Muszą być więc szczelne, dobrze izolować ciepło, odznaczać się wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne oraz atrakcyjnym wyglądem. Stwarza to dość konkretną specyfikację, która powinna warunkować wybór drzwi wejściowych do domu.

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne, a jakie wewnętrzne?

Jak wspomnieliśmy – drzwi zewnętrzne powinny spełniać szereg kryteriów jakościowych. Najważniejsza spośród nich jest wytrzymałość. Bezpośrednio przekłada się bowiem na bezpieczeństwo. Warto również podkreślić, że jeśli produkt będzie trwały – jakakolwiek naprawa drzwi przez długi czas nie będzie konieczna. Drzwi wewnętrzne z kolei już nie są tak istotne i możesz się bardziej skupić na swoich własnych preferencjach. Jakich właściwości oczekujesz od drzwi? Mają tłumić dźwięki, a może uniemożliwiać wejście do pokoju? Znajdź takie, które będą odpowiadać Ci idealnie.

Drzwi aluminiowe, a drzwi plastikowe – jakie są między nimi różnice?

Wiesz już, jakie powinny być drzwi wewnętrzne, a jakie zewnętrzne. Pojawia się więc wybór między materiałem wykonania. Podążając wytycznymi, które opisaliśmy wyżej – na zewnątrz najlepiej sprawdzą się drzwi aluminiowe. Są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję. Odpowiednio wypełnione gwarantują świetną izolację termiczną i akustyczną. Wszystko do tego stopnia, że gdy serwis drzwi zamontuje je w ościeżnicy – jakakolwiek naprawa czy konserwacja nie będą konieczne przez wiele lat. Potwierdza to nasze doświadczenie, ponieważ drzwi aluminiowe naprawiamy pierwszy raz zazwyczaj dopiero po dłuższym okresie użytkowania.

Jakie drzwi najlepiej wybrać w zależności od umiejscowienia?

W przypadku drzwi wewnętrznych zasady wyboru nie są już tak restrykcyjne. Świetnie sprawdzą się więc drzwi plastikowe – zarówno ze względu na mniejszy koszt, łatwość montażu jak i banalną obróbkę (która przekłada się na szeroki wybór). Świetnie radzą sobie one z izolowaniem ciepła i tłumieniem dźwięków z pomieszczeń wokół.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.