fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Kiedy warto pomyśleć o wymianie okien na nowe?

Okna to nieodzowny element każdego mieszkania oraz domu. Dzięki nim w do pomieszczeń wpada światło słoneczne, a także umożliwiają wentylację przestrzeni mieszkalnych.

Jak dbać o okna

Stosuje się montaż okien wykonanych z różnych materiałów. W starym i zabytkowym budownictwie najczęściej pojawiały się okna drewniane. Obecnie w budynkach mieszkalnych, usługowych czy też użyteczności publicznej, najczęściej montowane są okna pcv.

Każdy rodzaj, bez względu na materiał wymaga odpowiedniej konserwacji. Podstawowe zabiegi, jak czyszczenie szyb, ale także ościeżnic i okuć, to sprawa podstawowa. W tych zakamarkach zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, które pod wpływem warunków atmosferycznych powodują niszczenie elementów okiennych. Regulacja okien przeprowadzana cyklicznie pozwala na utrzymanie okien w dobrym stanie. Podczas ich otwierania i zamykania następuje ocieranie się mechanizmów. Stąd tak ważny jest zabieg regulacji, można wykonać go samodzielnie. Można także zleć to nam, przeprowadzimy przegląd mechanizmów w oknach, a ponadto nasmarujemy je.

Nie można zapomnieć o uszczelkach, które zapobiegają przenikaniu zimnego powietrza z zewnątrz do wnętrza pomieszczeń. Każdy rodzaj, okna PCV i okna drewniane posiadają regulację zima/lato. Przy pomocy kombinerek albo specjalnego kluczyka można zmniejszać albo zwiększać docisk skrzydła okiennego do uszczelki. Im docisk jest mocniejszy, tym bardziej ściskana jest uszczelka i z czasem wykrusza się. W sklepach ze stolarką można zakupić specjalne środki, które zapobiegają przesadnemu twardnieniu w trakcie występowania niskich temperatur, a także oraz poprawiają elastyczność uszczelek. Stosowanie takich środków wydłuża żywotność uszczelek. Dodatkowo, preparaty te zapobiegają przymarzaniu uszczelek do skrzydła. Dzięki temu w trakcie silnych mrozów uszczelki są zabezpieczone.

Gdy pojawiają się problemy z konserwacją okien lub brakuje czasu czy chęci na tego typu prace, można skorzystać z naszej pomocy. Oferujemy szybki i profesjonalny serwis okien w bardzo korzystnej cenie.

Czas na wymianę okien

Jeżeli regularne czyszczenie i serwis okien to za mało, aby zapewnić komfortowy poziom używania okien, trzeba podjąć inne kroki. Konieczna jest ich wymiana. Innym powodem zmian stolarki jest zmiana mody i podążanie za trendami. Najlepiej prace te wykonuje się kiedy jest ciepło, a temperatura w trakcie doby nie spada poniżej 10 stopni. Montaż okien powinna przeprowadzić doświadczona firma. Fachowcy wykonają wymianę okien precyzyjnie, dopilnują wszelkich detali montażowych, a nowe okna posłużą przez wiele lat bez awarii i usterek.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.