fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Okna aluminiowe – zalety i właściwości

Okna to kluczowy element każdego budynku – to przez nie wpada światło do mieszkań, czyniąc je przez to znacznie bardziej przyjemnymi. Dlatego wielkość i rodzaj okien, jakie zamontujemy w naszym domu czy mieszkaniu, jest bardzo istotna dla naszego przyszłego komfortu. Niezwykle ważne są takie kwestie jak trwałość, wytrzymałość, a także energooszczędność. Najczęstszym wyborem są okna PCV oraz drewniane, a coraz częściej również aluminiowe – jakie są ich właściwości oraz zalety?

Właściwości okien aluminiowych

Okna aluminiowe montuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, ale nie tylko – coraz częściej wybierają je również prywatni inwestorzy do swoich domów. Są one świetnym wyborem dla nowoczesnych i industrialnych aranżacji, ponadto pozwalają na montaż nawet bardzo dużych przeszkleń, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których marzeniem są przeszklone ściany i tarasy – wtedy montuje się okna aluminiowe przesuwne. Ponadto same profile okien aluminiowych mogą być znacznie cieńsze, dlatego już to sprawia, że przeszklenia są po prostu nieco większe niż w przypadku okien drewnianych i z PCV. Okna aluminiowe wykonuje się na indywidualne zamówienie, co docenią osoby, które chcą zastosować w swoich domach nietypowe rozwiązania. Są one także dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Producent okien aluminiowych szczególną wagę przykłada do ich jakości, dlatego odznaczają się one solidnością, lekkością i znacznie lepszą wytrzymałością na różnorodne czynniki zewnętrzne niż ich plastikowe czy drewniane odpowiedniki.

Okna aluminiowe wady i zalety

Okna aluminiowe posiadają wiele zalet, o czym wspomniane zostało wyżej, a czy w takim razie mają również jakieś wady? Właściciele okien aluminiowych zwracają uwagę na to, że stolarka aluminiowa jest zimniejsza w dotyku od PCV czy drewna. Jest to jednak tylko takie odczucie, które nie ma wpływu na temperaturę wewnątrz mieszkania czy domu. Okna aluminiowe są bardzo szczelne i mogą być stosowane w domach pasywnych, co zawdzięcza się przede wszystkim temu, że nie zmieniają swoich rozmiarów pod wpływem temperatur, co z czasem zawsze generuje szczeliny, przez które może uciekać ciepło. Aby jeszcze zwiększyć ich wydajność, to warto montować specjalne uszczelki do okien aluminiowych, a ponadto bardzo ważna jest precyzyjna regulacja okien aluminiowych – takie czynności wykona profesjonalny serwis okien aluminiowych, w którego ofercie jest również naprawa okien. Tak więc okna aluminiowe to zdecydowanie dobry wybór, ale trzeba także przyznać, że to droższe rozwiązanie od drewna czy PCV. 

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.