fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Wkładka w drzwiach wejściowych – jak poradzić sobie z wymianą?

Niemożność dostania się do własnego mieszkania to wydarzenie, które nie kojarzy nam się zbyt  przyjemnie – zwykle przywodzi na myśl takie zwroty akcji jak awaria zamku lub zagubienie klucza – nikogo nie cieszą takie historie i za wszelką ceną chciałby ich uniknąć. Niestety są to również tak nieprzewidziane zdarzenia, że nie mamy na nie prawie żadnego wpływu. Warto jednak wiedzieć, że wymiana wkładki w drzwiach to nie zawsze konieczność wzywania specjalistów – wkładkę możemy spróbować wymienić sami, ale pod warunkiem, że posiadamy klucz – wtedy naprawa zamka może być całkiem prosta.

Wkładka w drzwiach wejściowych – jak wymienić?

Wkładkę, czyli zamek w naszych drzwiach, można wymienić całkiem szybko i sprawnie. Niezależnie od tego, jakie drzwi wejściowe posiadamy, to wymiana zamka w większości drzwi wygląda podobnie – w tym celu należy jednak posiadać śrubokręt, aby z jego pomocą odkręcić śruby widoczne na zewnętrznej części zamka, a także tę, która mocuje wkład. Kolejnym krokiem jest włożenie klucza do zamka i przekręcenie go o 45 stopni najpierw w prawą stronę, a następnie w lewą – po wykonaniu tych czynności powinniśmy łatwo wyjąć zamek z drzwi. Tak więc wymiana wkładki jest całkiem prosta, ale oczywiście musimy posiadać do tego klucze, jeśli więc je zagubiliśmy i dlatego nie możemy dostać się do mieszkania, to wtedy nie pozostaje nam nic innego jak poszukać osoby, która może posiadać zapasowe klucze do naszego mieszkania, lub wezwać profesjonalny serwis drzwi, który umożliwi nam wejście do domu nawet w środku nocy.

Jak uniknąć awarii drzwi?

Oczywiście niespodziewane okoliczności mogą wydarzyć się zawsze, czym jest między innymi zagubienie klucza, ale czasami możemy uniknąć awarii zamku w drzwiach. Przede wszystkim warto nasze drzwi wejściowe poddawać regularnym serwisom, a już na pewno wezwać wtedy serwis drzwi, gdy zauważymy pewne nieprawidłowości w pracy zamka. Wtedy naprawa zamka zajmie kilka chwil, a my możemy być pewni, że zażegnaliśmy niebezpieczeństwo niemożności dostania się do swojego domu, np. późnym wieczorem w weekend. Wymiana zamka w drzwiach wskazana jest również w takich sytuacjach jak wyprowadzenie się lokatów, kradzież kluczy czy ich zagubienie, nawet jeśli posiadamy zapasowe – nowy zamek do większe bezpieczeństwo dla nas i naszego mienia. Także wszystkie stare zamki, choć działają bez zarzutu, warto regularnie serwisować – zajmuje się tym profesjonalny serwis drzwi, który pomoże zawsze w takich niespodziewanych sytuacjach.  

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.