fbpx
+48 517 464 279 OKMAT@INTERIA.PL

Jak pozbyć się pary między szybami?

Zima to czas, kiedy wszystkie domy wyposażone są w szyby, aby chronić nas przed zimnym wiatrem. Niestety, szyby często ulegają zaparowaniu, tworząc nieestetyczne plamy i widoczną parę, która nie tylko psuje wygląd, ale także powoduje utratę ciepła. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się pary między szybami i zapewnić, że twoje domowe okna będą wyglądać jak nowe. Przedstawimy Ci kilka prostych sposobów usuwania pary między szybami, abyś mógł cieszyć się ciepłem i widokiem z zimowego ogrodu.

Montaż okien pcv z serwisem – jak wygląda?

Montaż okien PCV u nas to szybki i niezawodny sposób zapewnienia właściwego wyglądu i funkcjonalności Twojego domu. Nasz profesjonalny serwis okien oferuje montaż okien PCV, który polega na przykręceniu okien PCV do ściany, tak aby były one wytrzymałe i pewne. Wykorzystujemy wysokiej jakości narzędzia i materiały, takie jak wkręty, śruby, drewniane obrzeża i uszczelniacze, aby zapewnić trwałość i wytrzymałość okien. Następnie wykorzystujemy wysokiej jakości uszczelki, aby zapobiec wyciekom wody i innym szkodliwym czynnikom. Aby zapewnić bezpieczeństwo, montujemy solidne okucia. Wszystkie elementy muszą być starannie zamontowane i zabezpieczone przed wilgocią i wysoką temperaturą. 

Jak sie pozbyć pary w szybie i zaparowanych okien?

Para między szybami i zaparowanymi oknami jest częstym problemem zimą. Można jednak zrobić kilka rzeczy, aby się jej pozbyć. Przede wszystkim, należy zacząć od sprawdzenia szczelności okien. Jeśli okna są uszkodzone lub nieszczelne, powietrze może dostawać się do wnętrza pomieszczenia i wywoływać parowanie. Ważne jest również, aby upewnić się, że szyby są dobrze zamontowane i nie są przesunięte lub złamane. Poza tym, można zastosować folię ochronną lub specjalne uszczelki. Można również użyć suszarki do włosów, lub ściereczki z mikrofibry, aby usunąć wilgoć z powierzchni okna i szyby. Jeśli te metody nie działają, można skorzystać z usług naszego specjalisty, który zastosuje specjalne środki do usuwania pary.

Okna drewniane są nieco inną sprawą jeśli chodzi o pozbycie się z nich pary

Okna drewniane są bardzo popularne ze względu na swój piękny wygląd, ale istnieje kilka wad, które należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem. Jedną z głównych wad okien drewnianych jest to, że zużywają się one szybciej niż inne rodzaje okien. Z tego powodu konieczne jest regularne ich konserwowanie, aby zapobiec pogorszeniu ich stanu. Niestety, często trudno jest pozbyć się z nich pary wodnej, która może gromadzić się wokół okien i powodować nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach. Aby temu zaradzić, okna drewniane muszą być wyposażone w dobrej jakości uszczelki lub specjalne systemy wentylacyjne, które pomogą w odprowadzaniu zbędnej wilgoci. Innym problemem związanym z oknami drewnianymi jest to, że są one podatne na szkodniki, takie jak korniki i termity, dlatego ważne jest, aby regularnie je konserwować i kontrolować.

Firma OkMat Serwis Okien i Drzwi w swojej ofercie posiada:

Serwis Okien 

Regulację Okien

Konserwację Okien

Serwis Drzwi

Działamy głównie na terenie Bielska-Białej oraz w promieniu do 100 km.

Miasta, które obsługujemy najczęściej poza Bielskiem to: Czechowice Dziedzice, Kozy, Kęty, Andrychów, Międzybrodzie Żywieckie, Wilkowice, Szczyrk, Brenna, Jaworze, Skoczów, Ustroń, Cieszyn, Pszczyna, Brzeszcze, Chybie.